אזהרה חמורה, מפני "לקטים מטיילים", אתר "תבונא", "קהילה נאה" וכיו"ב מריעין בישין‏

חברותים,
לאחרונה (טוב, האמת שכבר לפני למעלה משלושה שבועות, אבל אז, פרץ לתשקורת, עניין סרטוני-הדגלים, של נטלי ויסמין, עוד לא הספקנו לנוח וכבר החל פריים-מיניסטרונה להסית, נגד עצם זכותנו לחיים וכו' וכו' וכו'…), נודע לי (הודות ליסמיני) על אי-אלו קהילות מפוקפקות, אשר יהלמן, יותר מכל, הכינוי כַּתּוֹת. קבוצות הזויות אלו, עוסקות – בעיקר – בארגון "טיולי לקטים היפיים בטבע", לכאורה נעים וחביב וחמוד ונחמד, אך כשמתעמקים קצת, במי ומה הן באמת ובמה, שהן דורשות מן המשתתפים ב…טיוליהן… חושך בעיניים.

אגב: זוכרותים, מאמרהּ של המורמונית המטורפת ההיא, על "נישואי-קבוצה", מלפני כמה שבועות?
 
התרגום העברי המעריץ = משלהן…
 
להלן, למשל, קובץ ה"הנחיות לפני הטיול", של "תבונא – לקטים מטיילים"; נא קראו בעיון; הערותיי מצורפות כאן, בגוף הטקסט, בפונט ירוק:
 
==================================================================================================

~ הטקסט המצורף בהמשך לקוח מאתר תבונא – לקטים מטיילים (www.tvuna.org) והוא החלק הרלוונטי באתר בעבור ההכנה לטיול שלנו.~
אנו בוגרי טיולי לקטים והם מהווים בעבורינו השראה רבה, לטיולים ולחיים. מומלץ להגיע לטיולים אלו בנוסף להרשמה לטיול המבוא! אנו מטיילים בצורה דומה וטיול המבוא יתקיים לפי הנחיות אלו, לכן ההנחיות המצורפות הינן רלוונטיות והכרחיות ויש לקרוא את כולן עד הסוף.
**שימו לב** חשוב לקרוא: "קהילה נאה" הוא פרויקט עצמאי, שפועל בנפרד ממפעל "תבונא – לקטים מטיילים". ההרשמה לטיול שלנו נעשית דרך המייל איתו התכתבתם בלבד ו**לא** דרך הקישור למעלה. למען מניעת בלבולים מיותרים, הירשמו לטיול המבוא לניסוי הקהילתי אך ורק דרך המייל: mailto:fruiTribe@gmail.com
נא לקרוא בנחת ובקפידה את הדברים הבאים עד סופם ולאחר מכן המשיכו בהליך ההרשמה וכתבו את החיבור לקראת הטיול.
ְלמה לצפות?
כל מה שאנו צריכותים נמצא כאן עכשיו. אין טוב, אין רע, יש.
על מנת לאפשר לכןם חווית-אמת אנו מבקשותים לשחרר כל ציפייה (עם זאת מומלץ להביא ציפה – ראו ציוד בהמשך). במילים אחרות: צפו לגרוע ביותר ואז הלב פתוח למה שיש. לדוגמא: אם את מפחדת שלא יהיה מספיק אוכל בטיול, נא לצפות פשוט לצוּם. בררררררררררררר
אנחנו מטיילות ביחד. לקטים מנוסיםות יותר תומכיםות במנוסותים פחות ולקטיםות חדשותים באותים עם ראש טרי שמגלה דברים שלעיתים הלקטית
המשומשת לא רואה. משומשת?!?
בטיול פעילויות מונחות שפותחות את הטיול בתחושת חיבור עמוקה יותר ומלווה אותנו לאורכו בתהליך הייחודי אותו כל אחד עובר עד סגירת הטיול.
היו נכוניםות לעבודה מפתחת ואחראית עם כל מה שתפגשו בעצמכםן בדרך: תחושות, מחשבות, רגשות, דפוסים. מתוך הרגיעה שבלקטות יש נטיה
למשקעים לעלות ולצוף וזוהי הזדמנות מעולה לריפוי וצמיחה.
המפגש והחיבור מאפשרותים לחזור ולבחור בדרך האמון בחיים. האמון הוא הערוץ לאהבה ולמתמידותים צפויים שיפורים ניכרים בכל תחומי החיים: קרי: עצמו העיניים. תנו אמון בגורו. הגורו יודע הכי-הכי טוב. תנו בנו אמון מוחלט, כבו כל חשדנות ופשוט לכו אחרינו, בעיניים עצומות… בהוויה נוכחת יותר, בהרגשה הגופנית והנפשית, בשבירת דפוסי התנהגות, היפטרות מהתמכרויות, ביחסים עם המזון, ביחסי הקרבה עם א~נשים ושאר החיות, הצומח והדומם.
עד כה לא הלכנו יותר מ-12 ק"מ ביום ובד"כ הרבה פחות מזה, אבל היו מוכנותים לכך – במיוחד אם אתםן או ילדותכןם לא רגילותים ללכת.
א~נשים שהשתתפו במספר טיולים, שמותים לב שכל טיול יחודי בפני עצמו. המרכיבים משתנים כל הזמן – העונות ומזג האוויר, האזור והמסלול שלא נקבע מראש הבריה שמנחה את הטיול. גילינו שגם כאשר נטייל באותו אזור, באותה עונה, אך עם הרכב א~נשים אחר, נקבל טיול שונה מאד.
להתכונן ולהתכוונן לטיול
חשוב שתבואו מוכנותים ומאומנותים פיזית ורגשית לטיול. לטיול בקבוצה חסרונות רבים כאשר היתרון המרכזי הוא השבט והיחד. בדומה לתזמורת, בה כל נגןית מתאמןת בבית לפני החזרה המשותפת, ניסוח בסגנון זהה לזה, כבר פגשתי פעם אחת ויחידה: זה היה בספרון מסיונרי של הסיינטולוגיה.
כנ"ל לגבי סגנון הנחיות-ההכנה, המגיע מייד לאחר זאת. אנו מבקשותים רצינות ונכונות מצדכןם לקראת הטיול. אנו מכוונותים לחוויה זורמת והרמונית. א~נשים משקיעותים ובאותים מרחוק והטיולים תמיד מרגישים קצרים מדיי. לכן, אנא בואו מוכנותים כדי שנוכל לנגן ולשחק ביחד ולא להתעכב בגלל שלא הספקתןם לנסות ו"לשפשף" את הציוד שקניתןם.
החוויה היא בהחלט קפיצה למים אולם עדיף לעדן ולדרג את המעבר כמה שיותר. להלן כמה תרגילים והצעות. אנא עברו עליהם וראו מה מאתגר אתכןם והתכוננו כבר כמה שבועות מראש. כשיגיע הטיול יהיה לכןם קל יותר מהתרגול כי תהיו בסביבה ובמציאות תומכת.
* קצב הלב: לעצור ולראות אם אפשר לכמה דקות להקשיב לרעשים של הטבע. גם אם אתןם בעיר, אפשר לשים לב לרשרוש של העצים, ציפורים,
רעמים…… שימו לב איך משתנה הקצב הפנימי שלכם כשאתן מקשיבות להם. זהו הקצב בו אפשר להתבונן ולהבחין בדברים ולהיות נוכחים באופן מלא למחשבות ולרגשות שלנו.נסו לראות איך אתן לוקחות איתכם את קצב הלב לתרגילים הבאים:
* ציוד מתאים ונוח: השיגו את מעט הציוד והלבוש הדרושים – השתמשו והתרגלו אליהם! השתמשו בהם וראו איך הכי מתאים להשתמש בהם,
להחליף אם צריך וכו'. לדוגמא: הגיע החורף והחלטתם להשיג שק שינה חם יותר. בדקו אותו כבר בבית, לכו לישון רק איתו במרפסת או בחוץ בלילה קריר – כך תראו אם שק השינה שהשגתןם באמת עובד. שק-שינה עובד???? מה, הוא מוצר חשמלי?! לא אמור להיות לכם קר\חם מדי בטיול! ואנחנו רוצים שתישנו טוב כל הלילה…
* להתחיל ללקט: כשיש פנאי. לבד או בחברותא. לקרוא את הדף עקרונות ליקוט ולצאת מהבית לסביבה פתוחה הקרובה ביותר למקום מגוריכןם (גם
בעיר) וראו אלו עצים צמחים שיחים אתןם פוגשים בדרך.
* שפה חיה: שימו לב למילים והשתמשו בשפה ככלי לשינוי. בהתאם להוראות-הגורואית, כמובן. או החנפן המרכזי, שמינתה לנושא יצירת מלון-השיחדש… איזה מילים מוטות לתפיסה שמפרידה את האדם מהטבע? לדוגמא הביטוי "עשבים שוטים" או שימוש בשמות של חיות כגנאי.
* לישון בחוץ: לילה אחד או כמה לילות, לבד או עם ביחד, תחת הכוכבים או תחת יריעה אם יורד גשם ( ראו לינה באוויר הפתוח בחיי היומיום).
* עריםות בחושך: להזמין כמה חבריםות הביתה לאחר החשיכה, וליזום הפסקת חשמל. לנתק את כל המכשירים לכבות את כל האורות והנרות. השארו ערותים.
על-מנת להיות ערותים בחושך, אין שום צורך שהוא בטקסים; די לסבול מ"דודי-שינה" = המצב הקבוע, במציאות הקשה שלנו דהיום… ראו גם הצטנפותא בחברותא.
* פירות ועלים: העדיפו, על ידי הגדלת חלקם בתפריט, להזין את עצמכם מחלק העלה והפרי של צמחים. 
בחלק מן הצמחים, כמו עגבניות למשל, חלק העלה = רעל!! רובינו התרגלנו לאכול בעיקר זרעים, גם דרך מוצרים מן החי (והמת) שניזון בעיקר מזרעים. הווה אומר להוריד משמעותית את כמות הפחממות המורכבות (לחם, אורז, פסטה..) ואת כמות המוצרים מן החי (בשר חיות מתות,הפרשות של חיות (דבש, מוצרי חלב, ביצים) בתזונה שלכןם. במקום זה נקבל את הקלוריות שלנו מפחממות פשוטות מפירות עסיסיים ומרכיבים תזונתיים אחרים חיוניים מעלים, ירקות, ואצות ומעט זרעים ואגוזים.
* סופ"ש מונו-נא: במשך סופ"ש אחד, בחרו להזין את עצמכןם במזון נא, ואכלו כל דבר שלם ולחוד ולאט (ללעוס טוב, להשרות\להנביט זרעים ואגוזים).
המציאות בטבע מכתיבה אופן אכילה שכזה והטיולים הם רטריט נא מהסוג הכי משובח שיש. המזון "המוגש" הוא בהעדפה אורגני, מקומי, וטרי ביותר. באורח חיים כזה, הגוף שלנו יכול סוף סוף לרפא את עצמו ולכן כדאי לעבור את הניקוי הראשוני בבית ולא בטיול.
* סם החיים: להוריד קפה, סיגריות, אלכוהול, וכל סם ממכר אחר. הם לא קיימים בטבע (חוץ מקצת אלכוהול בפירות הבשלים עד רקובים) ואין להם
מקום בטיול! חשוב להיות מסוגלותים להשתחרר מהרגלים אלו למשך הטיול לפחות ללא תופעות שליליות כמו עצבנות ולחץ.
* מסך מסיח: בדומה לקפה ולסיגריות, כבו לכמה ימים (או לתמיד..) את הטלוויזיה, המחשף, הכלאפון, הנגן, וכל מסך אחר שמסיח אתכןם. התחברו
מחדש לחברותים האמיתיותים מסביב ופשוט קפצו למים בלי לחשוב יותר מדי.
* צרכים ויציאות: אנחנו לא משאיריםות כלום בשטח (leave no trace) כולל נייר טואלט! כמו במזרח תרגלו כריעה על האסלה ולא ישיבה (זה גם בריא יותר וגם נוח יותר בבתי שימוש ציבוריים או פרטיים) – נסו להתגבר על חרדת-הקקי ולשטוף במים ידנית (כמו רוב הא~נשים בעולם), אפשר גם לנגב עם עלים, קליפות עץ ובדרך הרישמית בטיול: אבנים בגודל מתאים שעושות יופי של עבודה. בשביל סבון וריח טוב בידיים ניתן פשוט לשפשף עלי הדרים/אגוז מלך בין הידיים והאצבעות. הזכירו לי, לעולם לא לשבת לאכול / להתחבק / ללחוץ ידיים / לתקשר, עם ההיפים חולותי-הנפש ואוהבותי-הלכלוך דנן!!!!!!!!
* לצמרת: מצאו עץ שמדבר אליכןם, שתופס את מיקודכןם – וטפסו עליו – ראו כמה רחוק אתם יכולותים להגיע מבלי לאבד את הבטחון ומבלי לשבור כלום (בעץ או בגוף).
* קבלת הגוף: התפשטו מול הראי. התבוננו בעצמכןם ובגוף שלכןם ושימו לב לשיפוטים. הטיולים הם סביבה אוהדת ומעודדת כנות ולכן שוטטות ב"תלבושת הטבעית" שלנו מבורכת בכל עת.
* טרמפותרפיה: בחרו שאלה שיש לכןם ליקום או נושא שאתןם מרגישותים אבודותים בו או צריכותים בהירות לגביו. צאו למסע ספונטני ללא יעד
בטרמפים. תקשרו עם הא~נשים בצמתים וברכבים – שאלו אותןם את השאלה, פתחו את הנושא. תנו לטרמפים להוביל אתכןם למקומות יפים, ללבבות של א~נשים. זוהי דרך נפלאה לחיות את ההווה, להפתח ליקום, וללקט ממה שיש. יש כ"כ הרבה דברים, שאני יכול לכתוב על הפסקה הפסיכוטית הזאת, שאינני מסוגל בשום-אופן להחליט, מנין להתחיל… מה אם נוסעותים עם חרדי? יגיד לך, "בוא אלינו לכויילל", תגיד לו "בסדר, קול!!"? או אם תסעי, בג'יפ צבאי, עם איזשהו מוסי מיוחם, שלא זיין כבר שבועיים ויגיד לך "תמצצי לי והכל יעבור לך"? (שכמובן, אם תגידי לו לא, קיימת סבירות גבוהה ביותר, שיתפוס לך בראש ויקבל ממך מציצה, גם ללא-הסכמתך.) להטריד אנשים עייפים בטרמפיאדות, בשאלות קיומיות על האנרגיות-שמנרגיות בגבול-היקום? וכמובן, לציית ולעשות, אוטומטית, כל מה שיגידו – "האם לדעתך עליי לצאת מן הארון?" "חלילה!! הרב עבדואללה יוסוף אסר!! בוא לסמינר של הרב יואב יצחק במקום", "בסדר". – ואני יכול להמשיך, עוד ועוד…
* בושם טבעי: ליום אחד השאירו את הדאודורנט, הבושם, האפטר שייב והקרמים על המדף ותנו לעולם להנות מהריחות הטבעיים שלכם. נסו להתקלח בלי סבון ולא לחפוף את השיער עם ריחות פלסטיקיים למשך זמן מה… ותגלו כמה נפלאים הריחות שהגוף שלכן מייצר. רק בל יצפו ממני, להימצא בסביבתםן אחר-כך בררררררררררררררר
מי אחראי?
את\ה ולא אף אחד\ת אחר\ת. כל משתתף\ת לוקח\ת %100 אחריות על עצמה/ו ועל ילדיו\ה. אנחנו מאפשרותים את הטיול ומעוניינותים לתת לכם חוויה חיובית אולם אין כאן שום התחייבות מצידנו. זהו טיול מכוון באווירה לא רשמית "בין חבריםות". "חברותים", הנותנותים אינספור פקודות והוראות, על מה "מותר" ומה "אסור" ואיך לנשום ואיך לחשוב… עם חברותים כאלה, כבר לא צריך אוייבותים ברררררררררררררררר הליכה ולינה בשטח, שחייה, כנות ושקיפות, וכן, גם ליקוט מזון ומים מהטבע.. כל אלו כרוכים בסיכונים טבעיים ועלול להיגרם למשתתפיםות נזק, לרבות פגיעה רגשית, נזקי גוף, פציעה ואף מוות. מי שבוחר\ת להצטרף מודע\ת לכל הסיכונים הכרוכים בטיול, ובוחר\ת להצטרף על אף הסיכונים. מעבר לרגשי-הזוועה, המתעוררים בי למקרא כל זה: הכי לא בטוח, שזה בכלל חוקי. די-בטוח, האמת, שלא.
מי שמעוניין\ת ב"ביטוח", דואג\ת לבטח את עצמו\ה באופן עצמאי בכיסויים המתאימים. ומי שמעוניין בציוד עזרה ראשונה זמין, מביא את הציוד איתו.
מלבד כלאפון נייד אחד (שכבוי במהלך הטיול ומיועד לשיחות יוצאות במקרה חירום), ובטיולי חורף צפויי גשם יש גם את היריעה " ַל ָ קוֹטה", אין בטיול שום ציוד ציבורי.
כמה זה עולה?
אנו מאפשרותים את הטיולים מכל הלב וללא חשבון ולכן לא יכולותים לתת תג לדבר שאין לו מחיר. אבל כמובן, דיר-באלאק לתת לנו "מעט מדי", היי????
אולי, לענייני תגים ומחירים, הן יתייעצו, עם המומחים לענייני הצירוף הלז? 😉
ברוח החוויה, אנו מציעותים את הטיולים בתשורה מלאה ומאמינותים שנקבל את כל מה שאנו צריכותים. תשורה בפאלית זה דאנה. קראו עוד על דאנה כאן.
על מנת להמריץ ולתמוך במפעל חיים זה לרווחה, אתןם מתבקשותים לתרגל נדיבות ולתת מכל הלב. באופן זה, החוויה פתוחה לכל.
אנו מבקשות שסכום התשורה יהיה גבוה בהרבה ביחס להוצאות שלכם על מוצרים ושירותים שגורמים לפגיעה בטבע שבפנים ובחוץ (בנקים, טיסות,
כלאפונים, בנקים, כלי רכב, סמים ותרופות..). כאמור… וכלומר: לא משנה, כמה עולה מה שקיבלתםן; עליכםן לחשוב, כמה היה עולה טיול אחר, היפותטי, בן אותו משך-זמן ואז, לשלם לנו יותר… כי היי, הםן פוגעותים בטבע ואנחנו לא!!!!!!!! כל עוד אנחנו ממריצותים את המוצרים והשירותים האלו יותר מאשר מוצרים ושירותים מעודדי-טבע וחיים קרי: מגדילי חשבון-הבנק שלנו, הגורואיות הנעלות זה בזבוז זמן ללכת להפגנות או לקוות שהמציאות תשתנה והטבע יעבור ממגמת קריסה למגמת שיקום וצמיחה. גאולה דרכי – או לא גאולה כלל!! אלה דברי בנדיקטוס אפיפיורוס, גורוס פיהררוס דפעילותימוס.
אם אינכןם עצמאיותים כלכלית, (למשל, מקבלותים תמיכה מהוריכןם ללימודים או חוגים אחרים) אנא בקשו מהתומכותים בכןם לעזור בנדיבות גם כאן. ככל גורואי-הכתות, גם אלו עושות הכל, אבל ממש הכל, ע"מ לסחוט, את מקסימום הכספים, מכמה שיותר א/נשים, בסביבתן הקרובה והרחוקה כאחת.
אם אתןם קצרותים בזוזים, אתןם יכולu,ים לחלק לתשלומים קטנים יותר. העיקר לסחוט לסחוט לסחוט – ואם לא תעמדו, באיזשהו תשלום, נשלח אליכםן, כמובן, את האחים ניסו וגם עמי (ותיקי-הגבייה ממכוני-הבריאות, אשר במדרחוב נווה-שאנן המעטיר). שימו-לב, אגב, שמ"לא יכולותים לתת תג-מחיר", פתאום הגענו לכך, שחייבותים לשלם סכומים, העשויים להתחלק לתשלומים… כך לפתע-פתאום.
לידיעתכם התשורה אינה אנונימית – אך היא פרטית מול המארגנים. כי היחס אליך, ייקבע, כמובן, בהתאם לגודל-ארנקך. ככה זה אצלנו בצפונבון (עם רוחניות של "כל עיוור עכשיו רואה, להיכן, זורם הכ-סף!!"). אנו פתוחותים לקבל מזומן, המחאה, הפקדה בנקאית. רגע רגע רגע!! כלום נשות-הרוחנות הקדושה והנעלה, מחזיקות בחשבון, אליו ניתן להפקיד דברים, בבנק?!?? והאנרגיות הרוחניקיות הקדושות, של התעופפות חופשית בין עגבניות לעצים, מה יהא עליהן? אה, כמובן, צריך להסתדר בחיים. אבל למה להיות כנותים, כשאפשר – בתמורה לציד מוצלח, של הרבה מאד נשמות תועות ועיוורות, של בנותי עשרים ומשהו חסרותי כל נסיון-חיים שהוא – להיות גם צבועותים – ולקצור אחלה פירות, מבנותי-אדם צעירותים, בלתי-מתוחכמותים ובלתי-מנוסותים, עם שארם בהודו בלב וספרון שאנטי-באנטי ביד?
לבוחרותים להגיע בתחבורה ציבורית יש גם את עלות הנסיעה.
מה להביא
ְ נא להביא כמה ש ָפּחות!
* אוכל לדרך: נא להביא רק פירות וירקות טריים (בלי אגוזים וזרעים) ומספיק על מנת להזין אתכןם ברווחה עד נקודת המפגש, בה נגמור את השאריות ונצא למסע מלאיםות. 
רגע רגע רגע. אם זה כולה "עד לנקודת-המפגש" (אחריה צריך להיות מוכנותים לרעוב כזכור, לא לאכול דבר, במשך ארבעה ימי הליכה מפרכים ויהי-מה, כי ככה קבעו המהרישי מהש-טרהלהלהלי, ישו, פליטי-וודסטוק וכל שאר פיהררי השאנטי-באנטי?), מה זה עסקן, מה יאכלו האנשים בדרך? זה אפילו לא בטיול עצמו!! זה רק בדרך אליו!! ועוד "בלי אגוזים וזרעים"? מה, גם עם זה יש איזושהי בעיית-טבעונות עכשיו?!??
* כובע: כובע רחב-רחב שוליים ולא כבד שיצל על הפנים ומלוא הצוואר לפחות. בעונה הקרירה אפשר כובע חמים בנוסף או במקום. באמת, תודה שאתן מרשות לנו!!
* חולצה ומכנסיים: שרוולים ארוכים, צווארון צר, ועד הברך לפחות, שמצלים על הגוף ומונעים שריפה ושריטות. בעונה החמה כדאי חולצה דקה בצבע בהיר. בעונה הקרה כדאי חולצה תרמית, וגם שכבה נוספת ומעיל, תלוי בתחזית.
*סנדלי הליכה נוחים שמתאימים גם להליכה במים. נעליים נוטות להיות כבדות מדי ומסורבלות לחליצה ונעילה. אם אתןם מורגלותים ליחפנות בטבע או כפכפים אתןם מוזמניםות.
* תיק גב נוח לסחוב את מעט הדברים שמביאיםות. כדאי שיהיה גדול מספיק בשביל להכיל את כל הציוד בתוכו ולהגן עליו.
* מזרון שטח קל (לילדיםות אפשר לחתוך את המזרון לגודל מתאים). אפשר גם להביא יריעה דקה שתשמור על המזרון מתחתיו, וגם תשמש ככיסוי אם יורד גשם.
* ציפה זוגית דקה מכותנה. הציפה נעימה יותר מבדים סינטטים ומאפשרת לסגור מעל הראש מבלי להחנק אם יתושות מפריעות, למרות שגם הן חלק
מחווית הליקוט (אנו מלוקטיםות). איך אמרה ליאורה, מ"קרובים קרובים"? אין מלים. הציפה גם מחזיקה את השמיכה או השק שינה הפתוח שבפנים במקום.
* שק שינה או שמיכה קומפקטית בהתאם לעונה: אין שק שינה שמתאים לכל העונות ואין שום סיבה לסבול מחום או מקור. לפעמים בקיץ מספיקה הציפה אבל רק אם אינכןם רגישיםות לקור. בקיץ שק"ש קליל, בסתיו ובאביב שק"ש עבה יותר (0-2 מעלות) ובחורף שק"ש שמותאם למתחת 0 מעלות.
* מיכל מים מלא: לפחות 3 ליטר בחורף ו-4 ליטר בעונת הקיץ. לכל ילדה בקבוק של 1.5 ליטר לפחות. גם אם נראה לכןם שאתןם לא צריכיםות כל כך
הרבה – תביאו לפחות את הכמות הנדרשת על מנת לסייע לאלה שזקוקיםות ליותר.
* שקית בד גדולה: אפשר שקית קניות עם רצועות או לתפור נרתיק עם רצועת-כתף (תמונה), או יריעת בד קטנה שאפשר לקשור כשק.
* שקית בד קטנה: אחת לפחות בשביל צנוברים, חרובים, או כל דבר אחר שרוצים לשמור.
* קערה ו\או כלי אטום: קערה קלה לליקוט, לסלט, וניפוי זרעים. כלי אטום מפלסטיק לליקוט דברים דביקים ורכים (כמו ענבים או תאנים או תותי עץ)
ולהשריית זרעים (סרפד, חרדל..).
* מפת כבישים קומפקטית: שימושי לטרמפים, במיוחד לדרך הביתה. (בד"כ יש כבר מפת שטח אצל המנחה)
* סכין או אולר. הסכינים המשוננות ללא שפיץ עם ידית הפלסטיק עושות עבודה מצוינות בלי לעשות חור בכיס או בתיק. אם מעונייניםות בגילוף אז כדאי סכין מושחזת מתקפלת.
* עפרון ונייר: לכתיבת רשמים הגיגים ,שירים.
* כלי נגינה: פשוט וקליל (שלא ילחיץ אתכם אם יהרס).
המחאה פתוחה ומזומן: המחאה פתוחה או פרטי אשראי לתמיכה בתשורה בטיולים – בתום המסע תהיה לכן ההזדמנות לבחור כמה לתת. 
כמובן, רק בסוף-המסע, כשהמוח נשטף היטב וכבר הפכתםן, אינשאללה, לרובוטיותים צייתניותים כיאות, רק אז פתחו הפנקס ורשמו, לפקודת-הגורואית, בדיוק כמה, שנגיד לכםן… אולי אפילו מיליון דולר!! ועוד מיליון… כמו כן מזומן, מספיק לנסיעות, לקניית פירות בדרכים, ולתמיכה בתשורה בטיולים במארגניםות (אפשר גם בצ'ק).
* ציוד עזרה ראשונה: בסיסי לשימוש אישי (תלוי לגמרי בכןם – המארגניםות לא מביאיםות ציוד שכזה לשימוש הכלל).
ציוד שקשור לנוחיות בזמן וסת במידה ותופיע בזמן הטיול – פירוט בסוף עמוד זבש"ך
בעונת הסברסים: מלקחיים קלים ופינצטה יעזרו אך לא חיוניים.
* בעונת ההדרים: מסחטת הדרים קומפקטית.
מה לא להביא
בבקשה לעבור ולבצע את תרגילי הכנה כך שתוכלו להשאיר את הדברים האלה בבית בכיף ובהנאה ולא כגזרה ומתוך משמעת עצמית:
*כלי רכב: אם אינכןם מורגליםות בנסיעה בטרמפים והגעה בזמן, נקודת המפגש נקבעת בתאום עם לו"ז של תחבורה ציבורית נוחה ובטוחה. השחרור
מאשליית השליטה הטוטאלית מתחיל כבר בדרך לטיול. השאירו את הרכב בבית! למגיעיםות ממקומות רחוקים, נא לא להגיע בטיסה שפוגעת בחיים יותר מלהגיע דרך הים או האדמה. בחרו לבוא על פני הארץ.
* מסכים ומכשירי חשמל: ישנו כלאפון נייד אחד כבוי המיועד לשיחות יוצאות בלבד במקרי חירום. אתןם מתבקשותים להשאיר את הכלאפון וכל מכשיר אחר (נגן, מצלמה, פנס..) בבית. בדומה לכל התמכרות אחרת, כשהחומר נמצא קרוב, גם אם לא משתמשותים בו, הוא מסיח את דעתינו. לצערנו גילינו
שמדובר בהתמכרות קשה ביותר שגורמת לחלקנו להתפשר על יושרה וכנות בנושא. אי לכך אנו מביאות גלאי כלאפונים קומפקטי אך אפקטיבי שמגלה גם מכשירים כבויים ומנותקים. 
סורקים, את באותי-ה"טיול", בגלאי-מתכות, ללא שום אישור שהוא, ממשטרת ישראל ומבתי-המשפט, שלא על-מנת לגלות כלי-נשק – אלא את הזוועה המאיימת: טלפון נייד…

הן אפילו אינן בוטחות בא/נשים, שלא ישתמשו בטלפונים, אם התבקשו שלא!! היי, מה קרה ל"אמון" מקודם? אה, כמובן, שכחתי: רק באותי-הטיול, מחוייבותים(!!) במתן אמון עיוור (בדרך לצייתנות רובוטית), במארגנות הנעלות, מלכות-הבורג, אך לא להיפך – כי הן כבר "רוחניות" (כלומר: כבר השיגו הארה) ואילו המטיילותים, עדיין, לא…
 
זאת ועוד: אם רק להן, האפשרות להזעיק עזרה במקרה-חירום = רק להן האפשרות, להחליט, אם כן או לא… דוגמאות?
"אה, רגלך שבורה ומרוסקת? רוצה שאקרא לאמבולנס? תן לי צ'ק על מאה אלף שקל עכשיו!! לא רוצה? אין טלפון ואין אמבולנס"…
"בן-הזוג שלך, פתח את הראש ושוכב חסר-הכרה? רוצה שאקרא לאמבולנס? רדי לי, אכלי לי את הכוס רבע-שעה ונראה"…
וכיוצא-באלה.
 

אנא המנעו מאי-נעימויות ואל תפגעו באווירה המיוחדת של הטיול עם מכשירים אלו. ראו איך לחיות בכיף ללא נייד.
* תכשירי הגיינה מלאכותיים: שמפו, סבון, משחת שיניים, קרם הגנה, דוחי יתושים, היו מטונפותים, הסריחו, אל תצחצחו שיניים (גם לקריוס ולבקטוס זכות לליקוטים, כנראה… ובקטוס, נעבעך, בדיוק סיים לבנות עוד מרפסת!! אז ככה לפגוע, במרפסת של בקטוס? לא יפה, אמרה הגורואית הפסיכופאטית, לא יפה בכלל), הישרפו בשמש ומצדנו גם תחטפו סרטן-עור (כל היום בחוץ, בקיץ הארצישראלי!!!!!), התגרדו (על "זכות-היתושים לליקוט", כבר דובר פה…)… שמנים אתריים (בריכוז לא טבעי), ובשמים. בטיולים אנחנו בהגיינה טבעית, משטיפה במים חיים, מתזונא נקייה, מאוויר פתוח. כמו כן ישנם א~נשים בטיולים שרגישותים לזה ואנו מעוניינותים להריח ולהסניף אתכןם כפי שאתןם הצילו!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ללא תיווך והסתרה. למדו לקבל בחדווה את הריחות הטבעיים שלכןם – זוהי סוג של כנות.

* נייר טואלט או כל מוצר חד פעמי אחר שהופך לאשפה. תיאלצו לסחוב איתכןם את אלו לאחר השימוש. אנחנו משאירות אחרינו שטח נקי. אבנים יש
בשפע לניגוב ללא נגיעה בקקי. פנו למארגנותים בתחילת הטיול והם ישמחו להסביר ולהדגים… ראו הערתי למעלה בררררררררררררררררררררררררררררררררררררר
* סמים: מוצרי טבק ושאר ממריצים למיניהם (מריחואנה, קפה, אלכוהול). אין להם מקום בחוויה הזו. נא להיות מסוגלותים להשתחרר לחלוטין ובקלות מאלה לפחות למשך הטיול. כי בכת שלנו, יש מקום רק לחזקותים ביותר, המסוגלותים לרעוב ושאינםן זקוקותים לדבר!! כי הישרדות-החזקותים, היא-היא דרך-העתיד, עת אנו נשלוט בעולם, בהתאם לחזון הניטשיאני הקדוש-מכל; ask Tir Anasazy of the Kodiak Pride.
אוכל מעבר לצידה לדרך ולנקודת המפגש, כפי שצוין לעיל.
* ספרים ועיתונים: מבקשים שתהיו נוכחים איתנו או עם עצמכם וללא הסחות. כן, גם ספרים אין להביא. לא שום-דבר שהוא, העלול להפריע במשהו, לשטיפת-המוח האינטנסיבית, של כת ה-EST – אה, "לקטים מטיילים / תבונא / קהילה נאה".
יחסי תלות: מלבד ילדים יונקים, לטיול ראשון באות עם עצמכןם בלבד! ורק מהטיול השני והלאה לבוא ביחד עם ילדים\הורים\בנות או בני-זוג וחיות מחמד. כלומר, רק משהפכתםן לרובוטים, נרשה לכםן, לטייל עם ילדיכםן ועם בנותי-זוגכםן!!

הזוועה הדיסטופית האולטימטיבית!!!!!!!!!! קודם-כל הנאמנות לפיהרר/גורואית, רק אז, הקשרים עם ילדותים, בנותי-זוג וכיו"ב…
 

אנו רוצותים לאפשר חוויה של חופש מדפוסי תקשורת ותפקידים ופניות מלאה לתהליך שלכןם. חיות מחמד מצטרפות אלינו רק אם כמו שאר החיות בקבוצה, הן מוכנות לבוא לטיול שכזה, מאומנות ללקט את מלוא התפריט ולהשתלב בטבע מבלי להרחיק ברעשנות כל חיה שלווה שמתקרבת. אחרת – יאנסו את מביאיהן, להשאירן בשטח, או ירצחו אותן, מן-הסתם… לא יפתיעני כהוא-זה!!
(* על אף האפליות המובנות במסורת השפה – הכתוב מיועד לכלל המינים)

 
================================================================================================
 
מה אומר ומה אדבר…
מעולם, בכל ימי-חיי, לא הייתי כה קרוב, להפוך ליאפי זעיר-בורגני עלוב פאר-אקסלאנס, מאשר לאחר קריאת ההנחיות המזוויעות דנן… אההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
וחכו – זה עוד לא נגמר שם!! להיפך – יש עוד זוועות. קובץ-האימים הנ"ל, היה רק ההתחלה…
להלן מה, שהן שולחות יחד איתו, לכל הנפשות האומללות, השוקלות להצטרף אליהן, לטיולי-הליקוטים ההזויים הללו שלהן… ואחרי זה – תגובתהּ להן, של יסמין והדיון, שהחל משם. להלן דברי המארגנות דנן:
===============================================================================================
שמחות ומתרגשות לקראתך ולקראת טיול המבוא מיום שישי ה-10 באוקטובר, עד יום שני בערב.
נאים להכיר: קהילה נאה, ומי את\ה?
זהו הצעד הראשון בתהליך ההתקרבות שלנו! כמה מרגש! (ואולי גם עולות חששות, שאלות, פחדים.. טוב, ככה זה שמתקרבים..)
בהודעה זו נמצאות שאלות הכנה לטיול והזמנה לחיבור על מנת להתכוונן כבר עכשיו. נתקו מסכים ומסיחים מיותרים, הכתיבה יכולה לקחת אף שעה-שעתיים. בכל מקרה, החזירו לנו את החיבור תוך 4 ימים לכל היותר. לנרשמים בשבוע לפני הטיול – יש לשלוח את החיבור תוך יממה לכל היותר. אם כתיבתכם מתעכבת מאיזו שהיא סיבה – נא ליידע אותנו. כמו כן אם החלטתם לבטל מאיזו שהיא סיבה הודיעו לנו מיד כדי שנוכל לתת את מקומך למישהו\י אחר\ת ברשימת ההמתנה עם התראה מספקת.
מועד ומיקום המפגש נקבעים בסמוך לטיול, ותקבלו עליהם פרטים כיומיים לפני תאריך הטיול. אם בבוקר יום לפני הטיול טרם קיבלתם הודעה – שלחו הודעה במייל, ייתכן שקרתה תקלה טכנית (אל נא תמתינו, ייתכן שהמארגנות ייצאו עוד בצהריי אותו יום).
עזרו לנו לייצר חוויה של חיבור והביעו את תמיכתם בכך שתגיעו בזמן ופנו את את כל ימות הטיול לגמרי, כולל יום ההגעה ויום הסיום כולו. אנחנו מכוונים לסיים לקראת אחר הצהריים – ערב, ואם אינכם רוצים לתפוס טרמפים ו\או אוטובוסים לאחר החשיכה, התכוננו מראש לאפשרות זו (ייתכן שנסיים מוקדם יותר וייתכן שלא) וכוונו להישאר עוד לילה ולצאת על הבוקר, או להמשיך לטייל\לשהות בטבע לזמן נוסף אם מתחשק לכם. מומלץ מאוד להכין את הבית לחזרה – להשאיר אותו במצב נעים ונקי, ולמלא אותו בפירות וירקות טריים שמחכים לכם ומבשילים לקראת החזרה הביתה, לקליטה עדינה ומזינה.
הגיעו אך ורק בתחבורה ציבורית ו\או טרמפים, אין אפשרות להגיע ברכב פרטי.
הקפידו להגיע בזמן: לא תהיה אפשרות להשיג אותנו טלפונית, וחבל שנתפספס, אנחנו ממש רוצות להכיר! (אחרי הכל דייט ראשון..)

*לפני כתיבת החיבור והמענה לשאלות ההכנה, יש לקרוא את המסמך המצורף למייל זה: "הנחיות לקראת טיול מבוא קהילה נאה 10-13 באוקטובר, 2014".

קראו מסמך זה במלואו.*

חיבור לטיול המבוא
יש לכתוב חיבור של דף אחד (500 מילים) לפחות. חשוב לענות על כל השאלות, בפירוט, בכנות ובאופן מלא. החיבור נועד, כשמו כן הוא – לחבר בינינו, ולהתחיל תהליך יחדיו כבר עכשיו. אנחנו מודעות להשקעה ולחשיפה שנדרשות – ומעריכות את בחירתכם\ן באמון ובכנות.
הימנעו מתמצות ומלקוניות – כתבו בשפע, לפחות כמה שורות על כל שאלה. חשבו על החיבור כחלק הראשון במסע שלנו – יש להתחבר פנימה על מנת להתחבר החוצה.

בהסכמתך, החיבור ייקרא על ידי צוות המארגנותים, ועל ידי אחד\ת המשתתפות במהלך הטיול.
חיבור זה אינו בחינה (ואין אנחנו מחלקים ציונים) – אולם הוא חלק הכרחי וחיוני מתהליך ההרשמה לטיול (רק לאחר השלמת שלב זה במלואו מקומכם יישמר בטיול). ייתכן ותתבקשו להרחיב על אחת השאלות או יותר, אז הקפידו מראש לענות בהרחבה, והשקיעו מרץ ונחת מהשאלה הראשונה עד האחרונה כאחת.

*- איך שמעת על הטיול והניסוי? (דרך חבר\ה – מי?, אי-מייל מאיתנו, רשתות חברתיות, אחר – פרט\י)
*- האם היית פעם בטיולי "לקטים מטיילים"? מתי?
*- מה יחסך לניסוי הקהילתי? מה המחשבות, הרגשות, הציפיות, החששות שעולים? כל דבר שרלוונטי בשבילך.
*- מה את\ה מקווה לקבל מהטיול?
*- ספר\י על עצמך: מה משמעותי בעבורך? מה חשוב לך?
*- ספרי לפחות על 2 דברים שהשפיעו ועיצבו את דמותך וחוויתך – מאורעות ו\או דמויות.
*- על מי\מה את השפעת? ספרי על לפחות 2 אנשים ו\או שאר ישויות, שנראה לך שהשפעת עליהם, לחיוב או לשלילה.
*- מה את\ה מעריכ\ה בעצמך? כתבי לפחות 3 דברים\תכונות כאלו ושלבי דוגמאות ספציפיות שממחישות זאת. לדוג' אם את מעריכה את הגמישות והיכולת להתמודד עם מצבים מורכבים – פרטי על מקרה\ים ספציפי\יים שחווית בחייך בתחום זה.
*- בקצרה ספרי על מצבך הבריאותי הנפשי והפיזי.
*- מה החזון שלך? (חזון הוא סיפור שמתווה דרך לקירוב הרצוי למצוי; שילוב של שאיפות, כמיהות ומעשים) חשבי על כך במובן הרחב מחד והאישי מאידך – החל מאורח חיים (מה אני אוכלת, איפה ואיך אני חיה, אילו הרגלים אני מטפחת ומאילו אני משתחררת ועוד) עד ליחסים בין-אישיים, קהילה, משפחה, אהבה ועוד. כל דבר שאני רוצה להיות. כתבו זאת בלשון הווה בגוף ראשון – כאילו הסיפור מתממש עכשיו (לדוג' אם בחזוני אני רוצה לגור בקהילה טבעונאית אכתוב: "אני גרה בקהילה טבעונאית, שניזונה מפירות וירקות טריים!" או אם אני רוצה לאהוב הרבה אכתוב: "אני אוהבת הרבה, אני מלאת אהבה כלפיי עצמי ואחרים!")
*- מה מונע ממך לחיות את חזונך היום? עם אלו אתגרים ו\או עיכובים את מתמודדת בדרכך?

 
 

שאלות הכנה לטיול

**שוב, אם טרם קראתם את המסמך המצורף למייל זה, עשו זאת עכשיו!**

(המסמך המצורף, ששמו "הנחיות לקראת טיול מבוא קהילה נאה 10-13 באוקטובר, 2014")

  • איזה ציוד את\ה מתכוונ\ת להביא איתך לטיול? נא לכתוב רשימת ציוד מלאה.

  • האם יש אנשים קרובים אלייך שאת\ה מכיר\ה שנרשמו לטיול? פרטי את שמם ואת טיב הקשר ביניכם.

  • האם את\ה מוכנ\ה להליכה ממושכת במהלך היום ובאכילת תזונה מלוקטת בלבד במהלך ימות הטיול? (מדובר על עד כ-12 ק"מ – ככל הנראה אף פחות מזה, אך חשוב להיות מוכנים להליכה – זהו טיול אחרי הכול. מנסיוננו, בדרך כלל מוצאים שפע דברים ללקט, אך רצוי להיות מוכנותים למה שיבוא..)

  • האם את מתכוונת להגיע בזמן, להישאר לאורך כל הטיול, והאם השארת את כל ימות הטיול, כולל יום ההגעה והיום האחרון, פנויים לגמרי? (להתחייב זה ח.י.ו.ב.י. – חשוב להתחייב ממקום כזה ולתת כבוד, פנאי ונחת לדברים אליהם אנו מתחייבים)

  • כשמשחקים ביחד, הכללים והצורה שבוחרים למשחק מייצרים תוכן מסוים וייחודי לאותו משחק. האם אתןם מתכוונותים לכבד את כללי המשחק של הטיול, על מנת לאפשר חוויה ייחודית ולהתנסות בה במלואה, להגיע בתחבורה ציבורית או בטרמפים וללא מכונית (גם לא בדרך חזרה) , ללא כלאפון נייד (גם לא כבוי), ללא נגן מוזיקה ושאר מכשירים חשמליים, סיגריות, אוכל מעבר לאוכל שהבאתן לדרך, שאר תכשירים ובשמים ועוד (כמפורט במסמך המצורף)?  (כשאומרים "לא" לדבר מסוים, אפשר להגיד "כן" למשהו אחר. אנחנו מבקשות שתעשו את הדברים מבחירה – אין אנו רוצים להכריח, לכפות או לדכא. ברצוננו לחוות ביחד ולבדוק אילו דברים מתגלים כששמים את הדברים הללו בצד מרצון, שוב- אנחנו לא מעוניינות למשטר אף אחד. ראו זאת כהתנסות בתרבות חדשה שאתם מבקרים, עם מנהגים וכללי משחק אחרים וייחודיים).

  • איך את/ה מבינ/ה את נושא האחריות בטיול? פרטי

  • איך את/ה מבינ/ה את נושא התשורה הכספית? פרטי

  • האם קראת את מדיניות הביטולים ואת מתחייבת לקיימה?
 

הצהרת אחריות, ויתור ושחרור
אני, __________ (שם מלא)
לוקח את מלוא האחריות ב100% להצטרפות לטיול מבוא, שכולל לינה והליכה בשטח, ליקוט מזון ומים מהטבע, שחייה ועוד. לקחתי על עצמי לברר במה טיול שכזה כרוך וברור לי שעשויים להיגרם נזקים פיזיים נפשיים ואפילו מוות לי ולמשתתפי הטיול.
ידוע לי שהשתתפותי לא מחויבת בתשלום ולא כוללת ביטוח, ובאם אני מעוניין לבטח את עצמי עליי לדאוג לכך באופן עצמאי.
הנני מודע\ת לסיכונים האפשריים ובוחר\ת להשתתף בטיול, למרות הסיכונים האפשריים.
אני אחראי\ת לגמרי על כל נזק שיגרם לי לרבות נזק גופני, נפשי, פציעה, מוות, ו\או נזק לרכוש.
הנני מוותר\ת ומשחרר\ת, באופן מלא, מוחלט וסופי על כל טענה ו\או זכות תביעה כלפיי מארגני הטיול.
הנני מתחייב\ת להחזיר למארגני הטיול כל סכום אותו ישלמו בגין כל נזק שייגרם לי, לרבות תשלום על טיפול או פינוי וכד'. את התחייבות זאת אקיים תוך 7 ימים מיום תשלום מארגני הטיול.
הנני מצהיר\ה שבריאותי תקינה, שמצבי הבריאותי טוב ומתאים ליציאה לטיול.נא לכתוב כאן במילים שלכם שהכתוב ברור ובהיר ושאתם מסכימים ומקבלים את הכתוב (לדוג': "אני מבינ\ה את הדברים הנ"ל ואני מסכימ\ה.")

 

התחייבות וביטולים

לאחר שליחת החיבור וקבלת אישור מאיתנו שמקומך שמור בטיול, מקומך אכן שמור ואנו סומכות ובונות על השתתפותך. איננו רושמות אנשיםות נוספות לטיול במקומך. לדוג' אם ישנם נרשמים נוספים שרוצים להירשם לאחר שההרשמה התמלאה, אנו דואגים לשמור לך מקום ולא מאפשרות לאנשותים נוספותים להירשם. לכן, השתתפות בטיול הינה בתשורה, אך ביטול או אי-השתתפות מלאה (מההתחלה ועד הסוף) מחייבת תשלום דמי ביטול קבועים מראש.

התייחסו לכך בכבוד וברצינות, כמו כרטיס טיסה יקר שכבר שילמתםן עליו ואתןם מחויבות לטוס או להפסיד את הכרטיס. מטרת-העל היא לקחת החלטה נחושה ולהגיע לטיול פנויות, מוכנות ומזומנות.


דמי ביטול: אם את\ה בוחר\ת לבטל את השתתפותך, או שלא הגעת וסיימת את הטיול במלואו, את\ה מחויב\ת בדמי ביטול באופן הזה:

14 יום לפני הטיול או יותר: 100ש"ח. פחות מ-14 ועד 7 יום: 200ש"ח

פחות מ-7 ועד 3 יום: 300ש"ח. פחות מ-3 יום או אם לא הגעת למלוא הטיול: 500ש"ח. נא להסדיר זאת בהעברה בנקאית לא יאוחר מ-7 ימים לאחר הטיול (לאחר 7 ימים נא להוסיף 10 שקל לכל יום).

קחי בחשבון את דמי הביטול אם את שוקלת לבטל, וכמובן אם החלטת לבטל צרי איתנו קשר באותו הרגע, על מנת שנוכל לאפשר לאנשים מרשימת ההמתנה להצטרף וליצור קבוצה בגודל הרצוי. תרומתך ממריצה את פעולתנו ומעודדת אותנו להמשיך ליצור וליזום אירועים למען ריפוי ושחרור קהילת החיים.

 
מעריכות את ההשקעה הנכונות והאמון,
מתרגשות לטייל איתך!
 
קהילה נאה
 
===============================================================================================
 
ותגובתהּ המעולה של יסמין לכל זה:
 
תודה רבה על הכתובות! זאת הזדמנות לפתוח כמה דברים לדיון!
יש! דיון!
אבל בבקשה, אל תקראו את המייל הזה מטלפון-חכם. יש מכשירים פחות מרושעים שמציעים גישה לאינטרנט.
אם אתן בטלפון וכבר פתחתן את המייל. אנא, כבו אותו. הסתכלו סביב. על בני האדמה שמסביבכן, ונסו ליצור קשר איתן.
נתחיל מזה שאין דבר שיותר מתחשק לי מלגור בטבע במקום מדירה מעצבנת עם שכר דירה. העיר עולה על העצבים. ויציאה מהעיר מלאה בחששות על איך אפשר להתפרנס ופחד מדעות קדומות ומהתערבות בחיים כשגרים במקום קטן.
לכן קהילה מחוץ לעיר זה בדיוק הדבר שאמור לדבר למי שבמצב דומה? לא?
השאלה היא האם זה באמת המצב.
בזמן האחרון קראתי דברים שהדאיגו אותי מאוד.
מה זה הדאיגו?
כל המיילים שהתחלתי לקבל, הכתבות שקראתי באתר, הסרטונים שקיבלתי, מה שחברות סיפרו לי. על כל אחת מהם האזעקה נדלקה לי בראש בצווחות "אאוגה אאוגה"….
הרמזור האדום הראשון שראיתי היה האיסור על טלפונים ניידים *כבויים*.
הרי גם ניתן לקרוא בהזמנה ״כל אחת אחראית לעצמה״, ו״אם אתן רוצות עזרה ראשונה תביאו *אתן* תיק עזרה ראשונה״.
אז למה *אסור* (מילה קשה אסור…) שהתיק למצבי חירום של אדם שאחראי לעצמו יכלול טלפון נייד כבוי למקרי חירום?
מקומות שבהם התנאי הוא בלי טלפון – אמצעי לאזעקת עזרה – במיוחד אם הוא אפילו כבוי מאוד מפחידים אותי. (עושים לי סיוטים בד"כ)
בעוד יש ערך עצום לכך שאנשים יפגשו ובמקום שכל אחת תדבר עם החברות שלה ואנשים שהיא אוהבת בטלפון היא תדבר עם אנשים זרים שמסביבה, איך מפריע טלפון כבוי? ולמה להכריז על דברים שהם ״אסורים״? מה יקרה *אם* מישהו יביא טלפון כבוי? כשיש *איסור* מהר אחריו יגיע גם *עונש*.
גם ההכרזה שדברים הם מנוכרים רק כי הם נעשים ע"י השמעת הקול בלבד, או הקלדת מילים. זה נכון שזה מעצבן. אבל זה בס"כ אמצעי תקשורת. היו אנשים שהיו איתי בסיטואציה הכי אינטימית שיש, ובכל זאת היה ניכור, והיו לי חברי נפש ש, מה לעשות, אמצעי תקשורת כלשהם היו צריכים לבוא לידי שימוש כדי לתקשר איתם מיבשת אחרת….
הדבר השני שהדאיג אותי היה הדגש החזק על מגע גופני.
בזמן הדיבורים נגד ״תרבות האונס״, יצירת תרבות דומה אבל ״ללא מין״, יצירת לחץ חברתי ״לחזר״ אחרי אנשים ש״יתכרבלו״ איתך, יכולה גם להוביל ללחץ בצורת ״את פוגעת בי אם את לא מסכימה״ גם אם זה *ללא מין.
בסרטונים על המגע מופיעים צעירים וצעירות יפייפיים. מה יקרה כשמבוגרים לא אסטטים במובן המקובל יופיעו וירצו מגע גופני מצעירות?
יצירת מצב בו אומרים לחברות – קדימה תתחילו לחזר, תמצאו שותפים לגעת בהם, יכול ליצור לחץ על מי שלא רוצה שיגעו בה.
האמת אחד הדברים שהכי שימחו אותי לאחרונה זה שלא הייתי צריכה לעמוד במצב בו אני מקבלת הצעות להתכרבל *ללא מין עם אנשים.
זה מוביל לסדנאת ״הסכמה״.
זאת לא פעם ראשונה שחושבים שיכולים להסביר לנו איך מותר ואסור לנו להזדיין. גם הכנסיה הכתולית עושה את זה.
וזה עלול להוביל למצב בו מתחילים להציג את כל בני האדם ״מבחוץ״ בתור מסוכנים. כי הם לא עברו את הקורס והם לא יודעים להזדיין בלי לאנוס בטעות. וזה מוביל לקהילה מסתגרת, שעלולה להרגיש שכל מה שמבחוץ הוא איום.
גם בקשר למגוון הטקסטים, שהיו ברובם מאוד מעניינים, על פוליאמוריה. בעוד הם הציגו אפשרויות רבות לסוגי מערכות יחסים ונתנו אצבע משולשת לבורגנות הנודניקית של בית שני כלבים וילדה, כולם הציגו זוגיות כדבר שלילי.
שוב, להתנגד לזוגות אוהבים זה לא דבר מקורי. משחר ההיסטוריה התנגדו לאהבה בין שני בני אדם.
יש שם אפילו שורה ״זוגות הורסים את זרימת האנרגיה של הקבוצה״. שימו לב! האהבה קוראת תיגר על הסדר והארגון שנוחת על אנשים מגבוה. האהבה יכולה להפריע למסגרת. הנאמנות של אנשים זה לזה תפחית מהנאמנות שלהם לקולקטיב. 1984אי להחריד.
בעוד מציעים מגוון אפשרויות למערכות יחסים, ושמים דגש על כך שבני אדם יעשו מה שמתאים להם, וילכו לכיוונים שמדברים אליהן, אהבה בין שתיים מוצגת בתור דבר רע.
עניין האוכל ממטעים: בשביל מזון מרוסס ממטעים לא צריך לצאת לטיול. אפשר להשיג אותו בסופר. מדוע זה סוף העולם להביא מזון לא מרוסס מהבית ויותר מחובר לטבע לאסוף אותו מהריצפה של מטעים?
עניין ה״ניסוי״. לא לניסויים בבעלי חיים, וגם לא בבני אד וכל זה. האח הגדול זאת תוכניות איומה ונוראה ורפש טלוויזיוני שלא ראוי לצפיה, ובטח לא אמור לספק השראה!
הדבר שהדליק הכי הרבה אזעקות. "עבודה תמורת מגורים".
עבודה תמורת מחיה= 0 יכולת כלכלית לעזוב. האם זה חוקי? עבודה ללא שכר זו עבדות (גם עבודה עם שכר, כשיש פועלים יגיע מאבק פועלים).
באותו זמן גם אין יכולת לתקשר עם בני אדם מבחוץ….
נשמע קל להכנס קשה לצאת.
רגע מי בעל הבית? למי השטח שייך? מה זאת אומרת "עבודה תמורת מחיה?" מישהו בא בהצעה הזאת? אם זאת קהילה שבה כולם עובדים *ביחד* על גידול מזון, אז זאת לא עבודה *תמורת* מחיה, אלא יותר קהילה שמקיימת את עצמה. עבודה תמורת מחייה זה אומר שמישהו מספק את המחיה. מי זה?
ביקורת: נחשפתי לסרטון ״איך לא לדבר אחת עם השניה״, שוב – איסור לעשות דברים, אבל יותר גרוע, בעצם אומר ״אסור להביע עלינו ביקורת״. על כל ביקורת שמישהי תגיד יוכלו להגיד לה שהיא מדברת כמו הסרטון. זה נראה כמו כלי להשתקת מי שטוענת שהיא נפגעה ממשהו.
עניין הכיבוש – התעלמות מוחלטת מזה שבמדינת ישראל מתקיים כיבוש אכזר. בעצם נסיון להקים קהילה בתוך ישראל על חשבון הפלסטינים שלא יכולים לעבור את הגבול ולהצטרף. הצגת מי שמוחה נגד הכיבוש כאדם שלילי. שעדיף שידאג לעצמו ולקהילתו הקרובה לאוכל בריא יותר.
בכלל רוב הטקסטים באתר מיועדים לעשירות.
מדובר על גידול ב*גינה* על שינה בגינה. לרוב האנשים אין גינה. גם ההתנגדות ל״טכנולוגיה״ לא באה מכיוון סביבתי, ממליצים להביא שקי שינה ובגדים תרמיים שיוצרו במפעלים ועולים הרבה. זה בא ממקום קצת דתי. בלנדר זה בסדר, זאת אומרת שחשמל זה בסדר. אבל לא למחשב. מצד שני יוצרים איתנו קשר באינטרנט, אבל אומרים לנו מאיזה מכשיר ״מותר״ לנו לקרוא את המידע…
ההגדרה למילה "טכנולוגיה" קצת מוזרה. נייר טואלט זה "טכנולוגי" אבל חולצה תרמית ובלנדר זה לא? (ברור לגמרי למה ואיך נייר טואלט מזיק לסביבה. אבל השימוש במילה "טכנולוגי" קצת מוזרה). היתה עוד קבוצה שהשתמשה במילה "טכנולוגיה" בצורה שונה מהשפה המקובלת. הם דיברו על "טכנולוגיית למידה"………..
מה שקורה בעולם זה לא בסדר. הזיהום לא בסדר, מלחמות זה רע, הניכור זוועה, אבל בתוך הרישמה של הדברים שלא בסדר אפשר גם למצוא – מערכת איסורים, לחץ חברתי, דיכוי, התעלמות מסבל של אחרים, התערבות קיצונית בפרטיות, איסורים ספציפית על הבחירות הרומנטיות/מיניות וכו' וכו'….
זכרו דבר אחד חשוב – להסכים עם הבעיה לא מהווה הסכמה אוטומטית עם הפתרון.
יללא דיון!
הצעות
"מי את בכלל?"
"לא היית שם!"
"תנו לצעירים לחיות את חייהם, זקנים מקומטים שכמוכם! תור הזהב שלכם עבר עם מכתב השמיניסטים הראשון"
=================================================================================================
ושתי תגובות, שיסמיני קיבלה שם…
 
תגובה א':
שלום לכולן.
אם זאת היתה ממשלת נתניהו ששלחה בטעות לכל האזרחים שלא בעותק מוסתר, וזה היה מאפשר פירצה למהפכה, הייתי שמחה.
 
עם זאת, קהילה נאה היא לא ממשלת נתניהו- היא לא ה"מערכת" – קהילה נאה הן שלוש חברות – תום מיטל ואפרת
שעושות עבודת נמלים קשה כדי שהפרויקט הזה יקרה על הצד הטוב ביותר.
 
כדי שדברים ילכו על הצד הטוב ביותר עלינו לגבות את המנהיגות שלהן, לתמוך בהן, לא לשכוח לשאול שאלות כמובן- אבל מתוך הבנה שהן עושות את הכי טוב שהן יכולות כדי שיהיה לכן ולהן טוב.
 
אם אתן לא רוצות לבוא- אל תבואו. 
 
הן ביקשו מפורשות לא לעשות השב לכל, וכדי שדברים באמת ילכו היטב אנחנו צריכות לגבות אותן ולא למרוד. לפעמים יש לנו את הדחף למרוד כי המנהיגות שהיתה לנו בעבר היתה ממש גרועה (המשטר הנאצי וממשלת הימין, ההורים שלנו, המורים שלנו בבית הספר) אבל צריך לעשות הפרדה- תום מייפל ואפרת הם מנהיגות מיטיבה, ובאמת שהן עושות הכי טוב שאפשר. 
 
אנא, אם יש לכן תלונות, טענות, בקשות או דברים לומר- אמרו להן באופן אישי, כי זה מאוד קשה להצליח לחשוב כשמתקיפים אותך – במיוחד כשאת בעמדת הנהגה.
ותגובה ב':
רעים (ואהבת לרעך כמוך כזה),
אין לי קשר הדוק אם המארגנים או משהו;
גם לא דיברתי איתם על הפרוייקט של הקהילה;
ולא הגבתי למיילים, שאני קורא ברגשות ומחשבות למיניהן 
(אחבק את השלושה שאני יודע שהם חלק מהארגון אם אפגוש אותם ברחוב,
וגם אשאל לשלומן ברצון אמיתי לדרוש לשלומם)…
ניראה לי ראוי לכבד את הבקשה של המארגנים;
אף אחד לא דרש מכם להצתרף
תמיד יהיו המבקרים
(שלא אובייקטיביים, וגם ולא רואים את התמונה היותר רחבה כמו המארגנים).
לא שהמארגנים אובייקטיבים אבסולוטית;
אבל זה כן חשוב שתהיה הנהגה, אם רוצים שמשהו בסדר גודל כזה יצליח,
זה לא קל לארגן משהו בסדר גודל כזה.
ממש לא ניראה לי שיש למארגנות רצון לרווח תועלתני על גבן של קורבנות למיניהן
כן ניראה לי שיש כוונה כנה-רצינית-שוויונית
כן ניראה לי שיש כוונה לחיבור בהרבה רוודים
כן ניראה לי שיכול לצאת מהפרוייקט הזה משהו בריא
כן ניראה לי שאנשים יכולים לעבור שם תהליך מדהים
בקיצור
– כל מי שיש לה ביקורת בונה
ניראה לי שהמארגנות ישמחו לקבל אותה ולהתייחס אליה ברצינות
– ולכל מי שרוצה להרוס,
או לשפוך את הזעם שלו שהוא לא יודע לתעל למשהו בונה ואוהב;
אני מציעה לקבל את כל הרגשות באשר הן,
לתת להן ביטוי בכתב-צליל-תנועה,
ואז לבקש יפה
ואלוהימה בחסדה תשלח לו את קצה החוט להמשיך עד שימצא
קצה חוט שהיא כבר שולחת כל הזמן
וזה מפעל חיים לשים לב אליו
מי שמשהו בפרוייקט נגע לה: שלא תתיאש ולא תיפול רוחה בגלל דיבורי סרק
אני לא בעד או נגד הפרוייקט
צורם לי הביקורת ההורסת
מציעה לא לקטרג בלי כוונה אוהבת ומבט רחב
דרכנו לשלום (ברכה, כוונה, ציווי)
שלום של שלמות (שלם עם עצמי כזה)
 
תגובתי שלי לדברים הללו (משקיבלתים מיסמיני):
אני בוטח בהנהגת-ה-SED של ה-DDR!! כי רק הגורואית שבשלטהון, רואה את התמונה הרחבה ולא אף-אחד אחר!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! הייל הגאון האלהי קיסר אוגוסטוס!!!!! יחי פרעה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NAPOLEON MIGHTY LEADER, MIGHTY LEADER IS NAPOLEON…
"כי אין גדולה, בכל מתנות-האל לאדם ברואו, ממתנת-ההייררכיה המקודשה" (פשיסט רנדומלי).
והתייחס לדואל של החבר שלו (ההוא מ"אין להטריד את ההנהגה"): אני מעדיף, פי עשרת-אלפי מונים, את ממשלת נתניהו, שישרפו באש-הג'הנום אמן.
כי, ליד כל אלה – דני דנון חמוד ובלתי-מזיק, כעדין בפעוטות-הגנון.
ותגובת יסמיני לזה:
לא האמנתי שאני אגיד את זה. אבל אין לה זכות לשפוט את ממשלת נתניהו.
רק כי הם רוצים אווירה ללא טלפונים בטיול הם מוכנים להדרדר לפשיזם ולערוך חיפוש, ללא חשד סביר, ללא צו בית משפט, בלי ששתי ראשויות בדמוקרטיה יצטרכו להסכים בינהם, בלי להעביר את המחפש הכשרה שרק בסופה תהיה לו זכות להיות מחפש.
מה הן יעשו מול איומים של טרוריסטים, דתיים שרוצים לכפות עליהן את דתם, יחסים בינלואומיים, איומים של מלחמה.
האיום של מישהי שאולי תתקתק הודעה לאמא שלה דירדר אותם כבר לפאשיזם!!!
איך הם יכולים לשפוט את ממשלת נתניהו?
איך הם יכולים לשפוט את הוט?
רק הפחד שמישהו יפצע ויתבע אותם או יעזוב באמצע גרם להם לכתוב חוזים דרקוניים.
באיזה אופן הם יותר טובים מהדברים שהם מוחים נגדם?
===============================================================================================
ובקיצור, חברותים, השורה התחתונה: אם מישהו מציע לכםן, להצטרף לאיזשהו "טיול לקטים" = פשוט אִמרו לֹא!!!!!!!!
 
שלכםן,
דני.

2 תגובות

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s