פ ר ו פ ו ר צ י ה

מדינת ישראל, היא בסך-הכל בקושי תשעה מיליוני בנותי-אדם, על-פני קצת למעלה, מעשרים אלף קמ"ר.

יש מיליארד וחצי סינים, שחיים – ואנחנו, מי אנחנו, איפה אנחנו.

מה הם עשרים אלף קמ"ריה של ישראל? זרוק אותם בברזיל (PLEASE DON'T), בקנדה, או בסיביר – ונעלמו. גודלם, כגודל מחט. יש, בעולם הזה, חוות גדולות יותר ממנה.

כעת, כדור-הארץ, הוא בסך-הכל כוכב-לכת קטן, יחסית. בין השמש, לבין צדק ושבתאי, כדה"א ושלושת כוכבי-הלכת הארציים האחרים = חמה, נגהּ ומאדים – אינם יותר, מאשר פירורים זעירים.

כעת, בתמונה רגילה של הגלקסיה שלנו, מערכת-השמש, כולה, תהיה במימדים מיקרוסקופיים. אפילו לא פיקסל קטן אחד. כלום. יש ארבע-מאות מיליארדי מערכות-שמש בגלקסיה. ולפחות טריליון (מיליון מיליוני) כוכבי-לכת.

כעת, בתחומי היקום הנראה (כ-13.7 מיליארדי שנות-אור לכל כיוון, כמובן), משערים שיש, אולי, קרוב לשני טריליוני גלקסיות.

כעת: כלל החומר הנראה, המוחש, שהמדע יכול להסביר מהו, שאנחנו יכולים, בכלל, להיות מודעים לו, או למדדו בדרך כלשהי, מהווה, אך ורק, 4.9%, מכלל היקום; 26.8% ממנו, מורכבים מחומר אפל (לאיש כרגע אין מושג ירוק, מה זה) – ו-68.3% ממנו, מורכבים מאנרגיה אפלה (ולשום אדם אין שום שמץ של מושג שהוא, מה זה!!).

כעת: אם מודל-התפיחה, הוא תקף ונכון (וכל הממצאים, לעת-עתה, מראים שכן), הרי שככל הנראה, כל היקום הנראה כולו, מקצה ועד קצה, הוא (מבחינת סדרי-גודל) ליקום שלנו כולו, מה שאטום בודד אחד, הוא לכל היקום הנראה כולו.

כעת: היקום שלנו, כולו, הוא רק עוד יקום אחד, מתוך אינסוף יקומים מקבילים, המכילים את כל ההתפתחויות האפשריות, התוצאות האפשריות, לכל אירוע, לכל נשימה, לכל דבר, בכל רחבי-היקום כולו, במרוצת כל 13.7 מיליארדי השנים, מאז המפץ הגדול ועד הלום.

כעת: כל רב-היקום (MULTIVERSE) הזה, הוא רק עוד נקודה אחת, בקרב כל אינסוף היקומים האפשריים, שלהם חוקי-פיזיקה אחרים משלנו (קרי: שלא נוצרו, במפץ הגדול – לא זה שלנו, על-כל-פנים).

לשום-דבר, שאנחנו עושותים ולשום-דבר, שקורה לנו, אין שום חשיבות שהיא. אנחנו לא כלום, אין ואפס. שום-דבר מוחלט לחלוטין.

חִשבו על כך בפעם הבאה, ש"נורא אכפת לכםן", פתאום, מאיזושהי שערוריה פוליטית חדשה. 🙂

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s