על המצב התחבורתי העגום כעת – ומה, שצריך לעשות, על-מנת לתקנו; תגובה מעכשיו לטמקא

תחבורה

נכון, בישראל התכנון פגום. אבל, אֵין זו אשמת הממשלה הנוכחית – נהפוך-הוא: ישראל כ"ץ (שעם כל תיעובי הרב, לעמדותיו המדיניות הליכודיות ההזויות, הרי הוא שר-התחבורה הטוב היחיד, שהיה לישראל מעודהּ!) הוא הראשון לנסות ולתקן, תוך שנים בודדות, לא פחות משישים שנות הזנחה נפשעת ומכוונת, בימי כָּל שרי-התחבורה שקדמו לו, מממשלות ה"עבודה" וה"ליכוד" כאחת.

כמובן, זה לוקח זמן!! וגם המנטאליות הישראלית בכללותהּ פגומה: מדי בנות בניין חדש איפשהו, מייד לוקחותים כמובן-מאליו, ש"חייבים!!!!!!!" שתהיה לו חניה!!

ל מ ה ? למה "חייבים" חניה? מה פתאום, שיכנסו מכוניות פרטיות, לתוך שכונות-המגורים, בכלל? על-מנת לדרוס למוות, עוד ילדים וילדות?!

הגיע כבר הזמן, לבנות שכונות חסרות רכב פרטי, לחלוטין, עם תחבורה ציבורית יעילה, 24/7!! וכניסת רכבי-תובלה, אך ורק, בשעות בּוֹדֵדוֹת בבקרים – וזֶהוּ.

אבל, הבעיה עם הישראליותים היא, ש"רוצים אמריקה!!!!" כשירצו הולנד, או סקנדינביה במקום, אָז יתחילו הדברים לזוז, בכיוון הרצוי…

וכעת, הגענו לחוסר-דיוק החמור "באירופה זה אחרת!" כן, כמובן, בארצות המתקדמות באירופה, זה אכן אחרת. אבל לאחר, שהתגוררתי תקופת-מה בצ'כיה, באביב שעבר – ולֹא רק בפראג (בהּ הכל מעולה), אלא גם ובעיקר מחוצה-להּ, יש לי לא-מעט סיפורי-אימים, על התחבורה הציבורית שם… הרבה-הַרְבֵּה יותר גרועה מפה, תאמינו לי!!

כמובן, בכל אלו אין תירוץ: עלינו לשאוף, תמיד, להיות הַטובים ביותר בכל תחום ולרחוק מגישת ה"ובלבד שנהיה פחות גרועים מן השאר" התבוסתנית. על ישראל, להיות אוֹר-הַקִּדְמָה לעולם. לפיכך, הדרך היא, קודם-כל, להפסיק לַחֲלוּטִין סלילת כבישים חדשים ולהפוך, לפחות שני-שלישים, מן הכבישים הקיימים, לנתיבי תחבורה ציבורית בִּלְבָד. לְהַפְסִיק לשפוך מיליארדים, על "כבישים-עוקפי-מובלעת-פלשתינית-ד'-בשירות-מאחז-שלומיאל-ז'-ותושביו-מצביעי-בנט" ולהשקיעם, תחת-זאת, ברכבות תחתיות בכל עיר ועיר במדינה, לְלֹא יוצאת-מן-הכלל. להטיל מס עָצוּם, על החזקת רכב פרטי – ובכסף, שייאסף על-ידי-כך, להעניק תחבורה ציבורית בְּחִנָּם, לפחות במרכזי הערים הגדולות. לאסור, לחלוטין, על כניסת כלי-רכב פרטיים (שאינם מסחריים) למרכזי-הערים. להנהיג תחבורה ציבורית 24/7, עם אוטובוסים, שיצאו מדי 2 דקות בשעות-העומס, במקום מדי-20. לתקן מסלולי-האוטובוסים פנים-העירוניים, כך שיהיו ישרים, יעילים, ענייניים ומהירים, במקום אינספור הלולאות, הסיבובים והמעגלים ההזויים, המשלשים, מרבעים ומחמשים זמני-הנסיעה בהם כיום. והגדרתהּ הרשמית, של בניית מערכת התחבורה הציבורית המעולה ביותר עלי-אדמות, כאחד היעדים הלאומיים המרכזיים, של מדינת ישראל, לעשור הקרוב.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s