הפגנתי האחרונה (לפחות, בכל הנוגע לת"א)

הבקר נסעתי אל שגרירות החלאות הטורקיות ימח-שמן בת"א (בצפון רחוב הירקון), להפגין נגד הזוועות, שמחוללים הנאצים הארורים והמתועבים ההם בכורדיסטאן.

עקב טיבהּ העגום, של מערכת התחבורה הציבורית כאן בלבנט, "ביליתי" הרבה יותר זמן באבטובוסים, מאשר בהפגנה (הקצרה) עצמה… שהיתה מיצג מביש, של חבורה בשם "בואו ביחד", או שמא "מפגינים ביחד", או אולי "עומדים ביחד"… משהו ביחד.

בער להםן הרבה יותר, לקרוא קריאות "נגד מלחמה" ו"נגד כיבוש" בעברית ולציין, את היות ממשלת ישראל, ימנית גזענית (מה שנכון כשלעצמו, כמובן), מאשר אשכרה לזעוק נגד טורקיה ולהביע, איזשהו זעזוע אמיתי, מן הזוועות, שמבצע עם-המרצחים ההוא בכורדיסטאן. עמדתי שם ביניהםן ודי-נגעלתי, אני חייב לציין, מכל הסיטואציה. אמנם, כן, הםן קראו גם מספר קריאות באנגלית, נגד ארדואן ונגד פלישתו לכורדיסטאן, אבל זה היה די-בשוליים…

ובסיום ההפגנה הקצרה (ולאחר, שהתעקשו לעשות צילום קבוצתי, של המפגינותים על רקע השגרירות, משל בטיול-גיבושון כלשהו עסקינן כאן ולא במחאה, נגד אחת הזוועות הנוראות ביותר בעולם כרגע),  הציעה לי, נערה חמודה אחת, להצטרף לתנועתםן. שאלתיה, מה היא תנועתםן, בדיוק ואז הפנתה אותי, לאחד הבחורים (גֶּבֶר!! ולפיכך, כנראה, באופן טבעי, מעליה בהייררכיה… היא רק דיילת-חתימות, שתפקידהּ להיראות חמודה; זה הכל), שיסביר לי זאת.

זה, כשלעצמו, אותת לי בדיוק, במי, למעשה, אשכרה מדובר כאן. וכשמר גֶּבֶר ציין, בנוסף להיותםן "תנועה יהודית-ערבית" (שזה כמובן טוב בהחלט), את היותםן, גם, תנועה סוציאליסטית, הפך הזיהוי לוודאי.

לראשונה הכרתי, את החבורה הנוראה הזאת, בסביבות ספטמבר~אוקטובר 2003 (כלומר, הייתי מודע לקיומםן, כבר מאז אפריל 2000, אך רק ב-2003, ניסיתי, אשכרה, לפעול עמםן). אז הםן כונו, כמובן, בשמםן המקורי: "מאבק סוציאליסטי". ובאשר לטבעםן…

פשוט, נסו לדמיין ארגון, המקשקש דברי-הבל טרוצקיסטיים (אידיאולוגיה, החולקת את שם-התואר טמטום אולטימטיבי, עם החנטריש הליברטריאני = לכאורה ההיפך המוחלט, אך בפועל אותו הפיגור השכלי בדיוק) – ובנוי בדיוק, כמו כת מזן ה"אֵסְט" (הארי קרשנה, ציות עיוור לגורו, החרמה, במצוות-הגורו, של כֹּל המצויותים מחוצה להּ ומסרבותים להפקיד מוחםן בידיו ועוד). גם שם, אגב, אותו הדבר בדיוק: נערך לי "מפגש היכרות", עם נערה (שכל תפקידהּ התמצה, כמובן, בלהיות דקורטיבית וחמודה ולא להפגין, תבונה רבה מדי ר"ל – שלא נחשוב, חלילה, שהיא איזו "לסבית שעירה, עם רחם בגודל-זית"…) ומר-בחור (גבר!!), שקשקש אינספור הבלים, שהתמצו, בעיקרו של דבר, בפיאור השיטה הקומוניסטית (זאת, בכלל, שיטה מעולה, המבטיחה עושר רב ורווחה לכל… פשוט שיטה מצויינת, רק סטאלין קלקל… השטויות הרגילות) ובהשוואת ארמון החורף הצארי – לכנסת ישראל, כיעד להסתערות מהפכנית עתידית, של "המוני-העם" (מפי פעיל הזוי, בתנועונת זעירה, המונה כמה עשרות פסיכים, אז כעתה). לאחר שנים, גיליתי, במקרה, את פרופילו בפייסבוק; התאדו האידיאלים, בן-האדם עובד ב"לאומי קארד"…

התקלותי האחרונה במוטאציות, היתה ב-2012 = אז, במחאה, דיברתי איתםן והעזתי להביע ביקורת, על משהו שכתבו; מאותו רגע, הפכתי לאוויר בעיניהםן (דיון הוא מושג זר, כמובן, עבורםן; ציות עיוור למנהיג, הוא האידיאל… עקרון-הפיהרר). מאז, די-נעלמו מן השטח…

אז כיום, מסתבר, קוראים להםן "עומדים ביחד", או שמא "בואו ביחד"… והםן מנצלותים, את הזוועות, המתחוללות כרגע בכורדיסטאן, על-מנת להעצים-עצמםן.

אם בכלל, שימשה חוויה זו, על-מנת להרחיקני עוד יותר, מן הזיהום הסוציאליסטי. נו, שוין – להפגנה, למען כורדיסטאן ונגד טורקיה, הייתי מגיע, גם לו היתה חיילת שקד, מארגנתהּ (סמוטריץ' and all). אבל – מצד שני, לי זה הספיק. שעתיים(!) באבטובוסים הלוך, שעה וחצי(!) ברכבת ובאבטובוס חזור… להבא, שבעלותי מכוניות פרטיות, כמו-גם תל-אפיפיותים מקומיותים, יסעו לזה; אני, את ההפגנות שלי, אעשה – או כאן, בעירי רחובות, או בכתיבה באינטרנט. הפגנות בערים אחרות? COUNT ME OUT.

כללי

Written by Oded Kedem

A Vegan, Nudist, Ecological and Atheist Writer and Philosopher from Rehovoth, israel.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: