מדוע, כאשר בטווח הארוך עסקינן, אני אופטימי בהחלט

זה נורא "אִין", בחוגי הנביאים-הרדיקאלים-מטעם-חור-התחת-של-עצמם, להריץ אמירות תבוסתניות בנוסח "הכל רע, טבע האדם רע מנעוריו, אין חדש תחת השמש, מה שהיה הוא שיהיה, בטח נשמיד-עצמנו במאה הזאת, ההתחממות הגלובאלית, היא סופית, לעולם לא ייתמו מלחמות, מדוע לטוס, לעוד כוכבי-לכת, על-מנת להרוס גם אותם? ראשי, כואב, עליי… קופאות, הן שתי, רגליי"…

זה נורא קל ונוח, לאמץ גישה תבוסתנית אשר כזו, לפיה "שום-דבר לא ישתנה, כי זהו טבע-האדם ואין חדש תחת השמש בלה-בלה-בלה"; שהרי, אם ממילא הכל אבוד מראש וכל נסיון חיובי, מועד בהכרח לכישלון, הרי שבוודאי, פטור הנך מלנסות! אז – כן, יֵשׁ בחיים מצבים, בהם תהיה זו מחלת-רוח, לנסות ולקוות, תוך התעלמות גמורה, מן הנתונים עד כה: למשל, אם אוסיף לנסות ולחפש עבודה – תוך התעלמות מן הראיות חד-המשמעיות לכך, ששום ישראלי, לעולם, לא יאפשר לי, לעבוד למחייתי (ראיות, הנסמכות על עשרים ושש שנות-אבטלה-כפויה!!) – פשוט כי מפגרותים מסויימותים (ובלי שמות – אתםן יודעותים היטב, מי אתםן…), מאמינותים ב"מי שמנסה מצליח ולעזאזל הראיות" = אז כֵּן, זוהי, כבר, מחלת-נפש, המצריכה טיפול תרופתי מינימום.

אבל!! דווקא מתוך הסתמכות מלאה, על הראיות ההסטוריות שלפנינו, אני אופטימיבפירוש, באשר לעתיד כדור-הארץ ועתיד-האנושות.

מרבית בנותי-האדם, אֵינָםן יודעותים הסטוריה (מלבד מה, שראו ב"היטלר – אה, היסטורי צ'אנל", על "תולדות האנושות במאה השנים האחרונות, אליבא דסוגדי-החייזרים מחברות-ההפקה של הוליווד"…). ומכיוון שכך, נופלותים המה למלכודת מחלת שירי-הדיכאון, שצוטטה למעלה. אבל – אם יש לך מושג, בהסטוריה אנושית – אפילו מודרנית!! – על-כורחך, שתהיה/י אופטימי/ת!!

בתקופת הברונזה, היה קרבן-אדם, בבחינת הנורמה המקובלת, גם כאן וגם ביוון; ואם מישהו התנגד לו, בטח אמרו לו, כל בני-משפחתו ושכניו, "אתה פסיכי? היהיהי, הוהאהא, פסיכי? פסיכי?" ו"מה איתך, זה הדבר הכי נורמטיבי! היהיהי, הוהאהא, נורמטיבי! נורמטיבי!"

אבל, עם חלוף-המאות, גבר והלך המיאוס, שחשו אבותינו מכך, חוברו סיפורים, מ"איפיגניה" ועד ל"עקדת יצחק", עבור דרך "בת-יפתח" – עד שבָּא השינוי ויותר, לא נהג, עוד, קרבן-האדם, לא כאן ולא ביוון.

.

לו הייתםן באותים, לאיזשהו סבא-של-סבא-של-סבא-של-סבא-של-סבא-של-סבא שלכםן, מתישהו בשלהי המאה השבע-עשרה נניח, אי-שם בשטייטעל = לפני שלוש-מאות שנה וקצת! לא מעבר!! – ואומרותים לו, את המשפט הבא: "כל בני-האדם, נולדו בני-חורין ושווים, כולם שווים, לפני החוק, מהמלך עד לעני שבצמיתים ודין אחד לכולם" – הוא, אפילו, לא היה מסוגל להתווכח עמכםן!!

מבחינתו, האמירה הזאת, היתה, אך ורק, רצף-הברות חסר-כל-פשר, לא היו לו כלים, אפילו, להתחיל לנחש, על מה, לכל השדים והרוחות, אתםן מדברותים!! כי – באמת, מה-זאת-אומרת?! לי, החנווני היהודי, יש חוק אחד, לפי חוקי-התורה; לנער המשרת בביתי, הגוי-של-שבת הפולני, או להוריו הצמיתים, חוק אחר, שקובע עבורו האציל המגנאט, היושב בטירה, שמעבר לנהר ולביצה; לאציל המגנאט הזה עצמו, כמובן, שיש חוק שונה לגמרי!! לכומר של הגויים, יש חוק-הכנסייה; ואת המלך, כמובן, אך ורק הקדוש-ברוך-הוא, יכול לשפוט ורק לפניו, חייב הוד-מלכותו, בדין וחשבון!!"

אתםן מבינותים – הוא לא היה חולק עליכםן; לא היו לו ולא יכלו להיות לו כלים, אפילו, להבין, על מה אתםן, בכלל, מדברותים!!

והנה, היו הכרזת-העצמאות האמריקאית והמהפיכה הצרפתית, "כל בני-האדם, נולדו שווים!!"

אה, כן, נכון; כל בני-האדם; הבנות, לעומת-זאת? נו, באמת, מה-פתאום. הכושים?! פחחחח, דיברנו על בני-האדם! קרי: רק על לבנים, בהכרח!! את הכושים, לעומת-זאת, ייעד התנ"ך בעצמו, להיות לנו לעבדים!! זכות-ההצבעה, כמובן, היא כללית. כלומר, לכל בעלי-הרכוש, היא כללית (וכנ"ל, גם, ברפורמה הראשונה בבריטניה, ב-1832 וברפובליקה הצרפתית השניה, קצרת-הימים, ב-1848); העניים? נו, באמת, קודם יתעשרו קצת, אז נדבר… 🙂

.

לפני שישים שנה (שישים שנה, בסך-הכל!! הזן הביולוגי שלנו, כבר קיים לפחות מאתיים אלף שנה, מה זה שישים?!), לא היו, עדיין, חוקים, למניעת הטרדה מינית בעבודה (ואני מדבר, כמובן, על הטרדה מינית אמיתית – בְּשׁוּם-פָּנִים-וַאֹפֶן לֹאעל המצב, החולני והמתועב, השורר כיום = בו להגיד למישהי, "את נראית טוב", מביא לצרחות-כרוכיה מצדהּ "הטרדה מינית!!!! הטרדה מינית!!!! רודפים אותי, צדים אותי, אונסים אותי קבוצתית, צולבים אותי בכיכר-העיר, הטרדה מינית!!!! הטרדה מינית!!!!") ולא רק זה: גם לא יכלו להיות, כי כל התפיסה היתה, ש"כן, שתצא הבחורה לעבוד; תתפוס להּ, איזשהו חתן – אינשאללה את הבוס העשיר, או את המפקד בצבא, אם רווק הוא, יישאנהּ לאישה והופה-לה!! זהו-זה, הסתדרה בתנו בחיים, תגשים-עצמה כאישה = תשב בביתו ותגדל לו ילדים!"

עצם-הרעיון, שאישה (אישה!!) תחפוץ בעבודה, לֹא על-מנת "לתפוס לעצמה חתן", אלא על-מנת לזכות, בהכרה נאותה בכישוריה ולפתח לעצמה קריירה, ממש כגבר(!!!), לא עלה, כלל, על דעתםן אז! בעידן החשוך, בו הגשמה עצמית לגבר = הערכה מקצועית, שכר גבוה וקריירה טובה ואילו הגשמה עצמית לאישה = גידול צאצאים בריאים…

והנה היום!! נכון, כמובן, עדיין לא הגענו, כמובן, לשוויון מוחלט; אבל, בהשוואה למה שהיה, לפני בסך-הכל חמישים~שישים שנה? או-הו!!

התקדמות מדהימה!!

ואני יכול לתת דוגמאות נוספות – רק חִשבו על כך, שרק לפני שלושים ואחת שנה, בסך-הכל = דור אחד!! אחד ויחיד!! – הפסיקו, יחסי-אהבים הומוסקסואליים, להיות מוגדרים, רשמית, בתור עבירה פלילית (הגוררת פתיחת תיק פלילי!!), במדינת ישראל; ותוך פחות מעשור אחד ויחיד(!!), כבר זכתה, דנה אינטרנשיונאל, באירוויזיון, בשם מדינת ישראל וכיום, כבר, ההומופוביה מוקעת, בלהט עז, על-פני כל בימה, שאינה בתחומי חרדיסטאן, או ארץ-המתנחבלים. רק חִשבו על כך, שלפני דור אחד, בסך-הכל, צמחונים היו מיעוט זעיר, טבעונים = קומץ משוגעי-בריאות תמהוניים ואילו כיום, יש אופציות טבעוניות רבות, בכל מסעדה, הראויה להתייחסות. כמה אנשים בישראל, ידעו, בכלל, שקשיות-פלסטיק, מהוות בעיה אקולוגית חמורה כל-כך, לפני בסך-הכל שנתיים~שלוש?! והנה, לפני שלושה שבועות, הודיעה רשת "לנדוור", על הפסקת השימוש בהן, עקב דרישת-הלקוחות (כמוני 🙂 )!!

אז – אל מול כל הראיות הנ"ל, אני יודע, שהעולם הזה, הוא בהישג-ידי-האנושות – ואם לא בימינו יקום, הרי, שללא שום צֵל-צִלּוֹ-של-ספק!!, בימי-צאצאינו הקרובים.

כללי

Written by Oded Kedem

A Vegan, Nudist, Ecological and Atheist Writer and Philosopher from Rehovoth, israel.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: