התלבטות

קודם-כל, למותר לציין: לשום מפלגה שהיא, לא "מגיע" לקבל, אפילו, קול אחד ויחיד.

זה קודם-כל.

יחד-עם-זאת… אֵין זה דבר קל-ערך עבורי, להימנע מהצבעה. רק ב-2015 עשיתי זאת; ב-2019א', חשבתי לעשות זאת, אבל אז, יום אחד לפני מועד-הבחירות, ראיתי, במקרה, צילום של ה…דבר הנורא ההוא, בנימין צ'אושסק – אה, נתניהו, צילום של פרצופו המבחיל – ו…אֵין: הרגשתי, בבירור, שאינני מסוגל שלא לקחת חלק בנסיון לסלקו.

אז הצבעתי "מרצ" = המפלגה, בהּ נאבקתי, בכל כוחי, מאז שבגדה, בכל ציבור-בוחריה בת"א (ובציבור המוחים בכלל), בהיכנסה לקואליציית-החולדה ב-2013. למעלה מחמש שנות-איבה באו, כך, לקיצן.

ב-2019ב', על-אף נטייתי הטבעית להצביע שוב ל"מרצ" – ועם סתיו: על-אחת-כמה-וכמה!! – הרי שהכללתו (התמוהה ביותר) של הברח בחבילה הזאת, מנעה ממני את האפשרות, לעשות כן. כי – בניגוד לסתיו (שהיתה כולה ילדונת ט"תניקית, או יו"דניקית קטנה, בתקופה ההיא) – אני עדיין זוכר, בצמרמורת עזה, את תקופת-כהונתו כרה"מ – אשר, בתמיכת ה"עבודה" ו"מרצ", מימש, את מצע ה"ליכוד", לכל פרטיו ודקדוקיו… בעיקר בהיבט ה(אנטי-)חברתי, אך גם בזה המדיני.

ושלא לדבר, כבר, על "יציאתו לעצמאות", ב-2011…

אז הצבעתי ל"משותפת". התכוונתי, שוב, להימנע לגמרי – אבל, לנוכח ההסתה הפרועה, נגד האזרחים דוברי-הערבית בישראל… פשוט, לא יכולתי, כלל וכלל, לעמוד מנגד.

כעת: אנחנו ניצבים במצב, בו כָּל הרשימות המתמודדות = גזעניות המה. ב"עבודה – מרצ", בשתי החמישיות הראשונות, אין שום ייצוג שהוא, לחמישית מאוכלוסיית-המדינה, מטעמים גזעניים גרידא. זאת ועוד: הם חתמו, על הסכם-עודפים, עם "כחול לבן" = קרי: הצבעה ל"מרצ", בבחירות הללו, עלולה בהחלט להכניס, דווקא, מישהו מ"תלם", שעמדותיה זהות לעמדות "ימינה"!! (האוזר והנדל כבר הביעו, באפריל, את הזדהותם המלאה, עם חיילת שקד…)

יחד עם זאת!! הצבעה ל"משותפת", לגמרי עלולה להכניס, דווקא, מישהו מבל"ד = "ימינה" הערבית!!

ואפילו האוזר והנדל, עם כל גזענותם, לא העלו על דעתם, אפילו לרגע קט, ללכת ולתמוך בבן-גביר…

יזבק (שקד הערבית), מבל"ד ("ימינה" הערבית), כֵּן הלכה ותמכה, בפומבי ובפרהסיה, בראאד סלאח = הזהה לבן-גביר, בכל תג ותג – ואיימן עודה לא צייץ, לא גער, לא הסתייג ולא גינה.

קרי: לגמרי במנותק, מכל פטפוטיו המתייפייפים (והצבועים) של עודה, דבר זה, ממקם אותו ימינה מבנט!!!!

אפילו בנט, התנגד בלהט לשקד, כאשר זו ביקשה, לשלב, גם, את בן-גביר ברשימתם…

כעת, כפי שכבר הבהרתי, אני נגד פסילות (מלבד של סלאח, בן-גביר ודומיהם), בוודאי נגד מאסרים (בכלל, לרבות שני הנ"ל), אֲבָל: יש הבדל גָּדֹל מְאֹד, בין לא לרצות לפסול ח"כית, או מפלגה, מריצה לכנסת, לבין אשכרה ללכת ולהצביע להּ!!

ובְדִיּוּק כמו, שלא אצביע לשקד (או לשותפיה החשוכים) = לא אצביע, גם, ל"משותפת"… פשוט לא.

שאלה: האם, על-מנת לשמר טוהר אידיאולוגי מלא ושלם, אני מוכן לקחת את הסיכון, שקולי הוא-הוא שיחסר, במתן המנדט ה-61, לגוש המתנגד לנתניהו, לליברמן ולשקד?

הסיכוי נמוך ביותר, כמובן – אבל… במאבק צמוד כל-כך…

וכל זה = על-מנת להעניש את ה"עבודה"?

On the other hand…

לא יעלה על הדעת, כמובן, להצביע למפלגה, המדירה נשים, או מזרחיים, או אשכנזים, מרשימתהּ (אלא-אם-כן מדובר, במפלגות-האברכים… להם מותר[?])… אז – מדוע עם ערבים זה אחרת?? מה פתאום?

On the other hand…

האם אני, באמת, מוכן לקחת את הסיכון וגו', רק על-מנת ללמד אותם לקח?

On the other hand…

לא, יודעותים מה – THERE IS NO OTHER HAND!! במשך כָּל חַיַּי, תמכתי בערבים ולמענם, רבתי עם אינספור אנשים סביבי – ומעולם, לא אמר לי שׁוּם עַרְבִי שֶׁהוּא, את המלה "תודה" (בשום שפה). יחסם, של כָּל פעילי הארגונים הפלשתיניים והפרו-פלשתיניים כלפי, נע, מאז ומעולם, בין עויינות ושנאה גזענית גלויה, להתעלמות מופגנת.

כְּפוּיֵי-טוֹבָה בַּדָּם.

שילכו לקיבינימט.

אני אצביע, ל"עבודה – מרצ" = ומה שיהיה = יהיה.

כללי

Written by Oded Kedem

A Vegan, Nudist, Ecological and Atheist Writer and Philosopher from Rehovoth, israel.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: