לצד כל הביקורת על ליצמן, חובתנו המוסרית להיות הגונים!!

בכל שלושים(!) השנה האחרונות, לא היה שר בריאות, שעשה, למען בריאות-העם, כליצמן!!

מאבק ב"מק'דונלד'ס" ימח-שמם? זה ליצמן (ודיר-באלאק לנסות אפילו לומר לי, שאתםן מעדיפותים, את המרצחים מ"מק'דונלד'ס", על פניו!! שלא תעזו לטעון כך, אם ברצונכםן לדבר איתי שוב אי-פעם). ליצמן, שהבין יפה מאד, שרק עקב הפחד, מהיעדר תרומות בפריימריז, נמנעו אי-אלו תולעים בדמות-עסקנים-זעירים (שהסתננו, ר"ל, לכנסת ישראל…), מלהיאבק בנבלות והצהיר, "לי אין פריימריז!" אז הם מצאו, בכל-זאת, דרך לחסלו פוליטית… שלא יהיה לכם ספק: המתקפה על ליצמן, בכל השנה ומשהו האחרונה, תוזמרה אצלם.

ולא רק אצלם, כמובן: מאבק בזוועת הסיגריות המסרטנת ומאמץ (שסוף-כל-סוף הצליח!!) לסלקן, לפחות באופן חלקי, מן הספירה הציבורית (הסתרתן בפיצוציות, מגבלות משמעותיות על פרסומן ועוד)? זה ליצמן, גבירותיי, רבותיי וחברותים!! ומה, חושבותים אתםן, שלחברות-הטבק המתועבות (מעדיפותים אותםן?!?? אל תדברו איתי לעולם!!) אין חלק, בתזמור המתקפות עליו, מצד כתבלבי-התאגידים בתקשורת, וטוקבקיסטים-מטעם???

ויש עוד: סימון המוצרים החדש, לפי ערכם התזונתי (או נזקם הפוטנציאלי)? זה ליצמן.

חברותים!! כבר מזה דורות, שכל פלצני-העולם מאנפפים "אה, צריך ממסד רפואי ובריאותי, הנאבק בגורמי-המחלות ובמניעתן ולא 'רק' בטיפול במחלה, משפרצה!!" נו, אז הנה, סוף-כל-סוף קיבלנו שר בריאות אחד, שכן עושה בדיוק את זה – וכל שיש לכםן לומר, הוא אך ורק להשתלח בו 24/7?!??

ועל קידום ביטוח סיעודי שוויוני ומכבד לכל, לא התחלתי, אפילו, לדבר… כי גם זה, אנשושים יקרותים, זה ליצמן.

מערכת-הבריאות בקריסה?! כן, בהחלט, אך זה למרות ליצמן, לא בגללו!! כל ילד יודע – עוד מאז ימי המאבק הנואש, של שושנה ארבלי-אלמוזלינו, במשה אסונות, בשנים 1987-1988 – שבדברים הללו, מי שקובע, הוא אך ורק החלאה, המאייש, את משרד האוצר והעושה, את דברי בעלותי-ההון אוייבותי-העם, מו'ול-סטריט ומכנסי-קיסריה. קרי: בכל הנוגע לזה, נא לשטוח טענותיכםן, לפני היהיר לפיד הבן ויורשו באוצר, משה "אם אין לחם = יאכלו סמארטפון" "כך"לון!!

וכמובן, לפני נתניהו, מזה – ואוייבותי-העם דנן (כל המיליארדרים והמולטי-מיליונרים עלי-אדמות באשר-הם), מזה. אבל – לא לפני ליצמן!!

כעת – כמובן, שיש ויש, גם לי, ביקורת קשה על ליצמן – בנושא תמיכתו ותמיכת-חבריו בנתניהו, בנושא התקנות המטורפות כרגע (למאבק במה, שבסופו-של-דבר, אינו אלא שפעת קלה… ולא דבר מעבר לזה!!), בהחלט. מובן מאליו. אבל!! חובתנו המוסרית העליונה, היא להיות הוגנים כלפיו!!

חובתנו לומר את האמת: מזה שלושים שנה לפחות, שלא היה שר בריאות טוב כליצמן. וזאת, מאיינה דאמן אונד הררן, עובדה פשוטה.

כללי

Written by Oded Kedem

A Vegan, Nudist, Ecological and Atheist Writer and Philosopher from Rehovoth, israel.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: