וואלה, אני מתרשם!

זה-עתה, ראיתי תיעוד ההפגנה אמש (אליה לא יכולתי, לוגיסטית, להגיע) ובהחלט התרשמתי! לפחות איזה מאה ~ מאה וחמישים אלף מפגינים (אוייבי-העם הלפיד'ניקים מ-ynet ניסו, כמובן, להפחית זאת ל"עשרת-אלפים", אבל, נו, ותיק-הפגנות רב-נסיון כמוני, קשה לרמות… 😉 ), כוחותינו כיסו, מסתבר, וואחד שטח = מהאיילון עד לאלנבי!! – חסמו כבישים, התעמתו, באומץ, עם כוחות "גסטאפו ישראל, 100 בשבילך" (העטופים, כולם ללא יוצא-מן-הכלל, אמצעי-מגן ואף מנצלים, סוסים מסכנים, כדרכם, עם שכוחותינו-שלנו, "ממוגנים", לכל-היותר, בטישרט) ואפילו הזגוגית הסמלית, לא נעדרה… הו, אביב 2007!! הו, קיץ 2012 (לא 11' = שהיה, סתם, פסטיבל-קיץ משעשע, עם ריקודי שלמה ארצי)!! הו, סתיו 1998!! כן, אני הייתי, שם, בכולם.

ודווקא משום-כך – לצערי הרב!! – מתעוררת בי התהייה, "נו, וכמה זמן, זה כבר יחזיק מעמד הַפָּעַם???"

עד מתי, יימשכו ההפגנות הַפַּעַם, עד לפיצות, או עד להצהרה "המאהלים מיצו עצמם", או סתם, עד לשמולי-שונשיין התורן (יו"ר ארגון-מחאה פלוני), שימכור המוחים "כפופיו", בנזיד-לֹא-כְלוּמִים, של הבטחה אישית לג'וב עבורו, מאת איזשהו אליטיסט?

כי, כפי שאמרתי: ותיק-הפגנות רב-נסיון כמוני, קשה לרמות. אני נעצרתי, מעצר-שווא אחד, על גשר-הירקון (8.11.1998). אני הצהרתי, על הקמת "הרפובליקה הסוציאליסטית של ישראל", עם שכבשו כוחותינו צמד אבטובוסים של "דן" בכיכר אנטין ולקחתי חלק, בנהירה לאיילון (2.5.2007). ואני הכיתי עמודים, באבן-גבירול ונכלאתי, בכניסה לסניף "לאומי", ימח-שמםן-וזכרםן וב"פי-הגיהנום" (23.6.2012). ועל אביב 2005, אין טעם להכביר מלים. אני הייתי שם, באוניברסיטת חיפה – וכמעט נעצרתי גַּם.

אני ה י י ת י שם, בכל האירועים הללו. אני יודע.

ואני ראיתי, כיצד = בתמורה לאשכרה לֹא-כְלוּם!!התקפלה המחאה, שוב ושוב ושוב ושוב.

אז – מה זה יהיה הַפָּעַם? איזה נזיד-עדשים רֵיק, ישמש הַפַּעַם, להורדת כֹּל המפגינותים מן העץ, של התרוממות-הנפש והתקווה?

ועוד מחשבה: היודעותים אתםן, אֲנִי (אדם אינטליגנטי, משכיל מאד ורב-כישורים!), בין-השאר באשמת רבות ורבים מכםן, תקוע בחל"ת תְּמִידִית – כי "אינני מתאים", לעבוד עבורכםן – אחרי ככלות הכל, אני גבר – ואתםן מחפשותים בָּחוּרָה (שנתחיל להריץ ספקולציות, לשם-מה מעדיף בוס, גבר-גבר יענו, דווקא עובדת אישה? הממם… 😉 ) – וקִיבִּינִימָט עם "חוק שוויון-הזדמנויות בעבודה". או, אני לא שירתתי, בצבא-הכיבוש – ואתםן, כולכםן, מעריצי "הלו מוסי" וגומרות מאופיצרים (בעד זֶה, הלא, חלילה לו, לישראלי המצוי, מלהצביע לאיזשהו איש-רוח שמאלי!! אלא: רַק גנראלים, גנראטים ודגנראטים). אז, משום "כָּךְ" – אינני מתאים… או (כפי שכתב, פעם, איזשהו בעל-עסק עצמאי, אידיוט נבער ומיליטאריסט בדם), "לא מתים"… או, אני אשכנזי ו"'טיליגנט" מדי עבורכםן = שאתםן מזרחיותים גזעניותים וגאותים(!) בכך, שלא סיימתםן, אפילו, כיתה ב'…

וכפרילנס, לא שפר מצבי יותר – כי כָּל העבודות, בתחומי-התמחותי המרובים, עוברות, כמדומה, בתוך קליקה נעולה, סגורה וחתומה-הרמטית, של חברותים-מן-התיכון-והצבא.

לולא תמיכתהּ הכלכלית של אמי, כבר לפני שנים רבות הייתי אני = אדם משכיל, סופר, מתרגם, עורך, צלם, מורה לעברית ומעצב, המצטיין ומוכשר בכל מעשיי – מת, רעב וגלמוד, ברחוב!!!! כי "ידוע הדבר, שגבר משכיל ושמאלני, ממוצא אשכנזי, אין להעסיק!!"

והנה, בְּכָל-זֹאת, תּוֹמֵךְ אנוכי במאבקכםן זה = יען כי בָּרוּר לי, שנצחונכםן = נצחוני ושאם, חלילה, יקרסו כל המקומות, היקרים לי = יאבד הטעם העיקרי, לחיי ולקיומי.

פשוט, שישבו לכםן, קצת, העוּבדות על המצפון. שתדעו לכםן, כמה אני סובל לבדי, בשקט (בכל-זאת, חצי-פולני…).

עד כאן, הדברים אשר הם מדם-לבי.

כללי

Written by Oded Kedem

A Vegan, Nudist, Ecological and Atheist Writer and Philosopher from Rehovoth, israel.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: