הערותיי לדיווח "הארץ" מן ההפגנות במוצאי-החג

"הפרת הסדר הציבורי" אֵין, בספר-החוקים הישראלי, עבירה כזאת. השוטרים = ביביסטים ואנשי-כהנא כולם כאחד, כמובן… – אוהבים לספר אגדה, כאילו יש עבירה שכזו, על-מנת לעצור מפגינים ישרי-דרך, שלא עברו, כלל וכלל, על שום חוק.

מעצר "בגין תקיפת שוטרים" עוֹד פיקציה – אמנם, עבירה בשם הזה קיימת, בספר-החוקים, אבל כָּל מפגין בעל איזשהו ותק (ממאבקי-הסטודנטים, המחאה החברתית ועוד ועוד) יודע, היטב, שכל הנעצרים באשמת "תקיפת שוטר" לא תקפו אף-אחד; פשוט, זה מה, שהשוטרונים הפשיסטיים מציינים, כעילת-המעצר, כאשר בפועל אֵין שום עילה לכך. עלילה, בקיצור.

"עדיין מרווח יחסית אבל קשה לטעון שנשמרים הכללים" – חמור ובעייתי, בהחלט, אבל מן הראוי לשים לב לעובדה, שבמקומות רבים נוספים, מופרים הכללים; לדוגמא, בתורים בסופרמרקט, הממתינים בתור (בדגש על קשישים… משום-מה, דווקא הם מרבים, לזלזל בהנחיות) מתעקשים, פעמים רבות, להיצמד ממש לעומדים לפניהם. זה פסול בסופר ופסול בהפגנה, כמובן, אבל – לפחות, ההפגנה, היא בשטח פתוח. בסופר, מנגד, פוטנציאל-ההדבקה, גבוה פי כמה מונים, כשזה קורה.

"המשטרה משמשת קו ההגנה האחרון של הנאשם" = כבר מזה עשרות שנים, ברור לכל אדם בר-דעת, שהמשטרה קיימת, אַךְ וְרַק, על-מנת להגן על הפושעים, באמצעות הפעלת טרור, על האנשים ההגונים.

"אחת ממטרות הסגר זה לפגוע בהפגנות" = מובן מאליו. זוהי מטרתו היחידה, תכל'ס: שימור שלטהון-הנאשם (ומשפחתו).

כללי

Written by Oded Kedem

A Vegan, Nudist, Ecological and Atheist Writer and Philosopher from Rehovoth, israel.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: