לגלנט אין שום בלורית ורגב איננה נאווה (תגובה למאמרהּ של יפעת בן-חי-שגב: "מירי רגב ויואב גלנט: מצא את ההבדלים") (צונזר והושתק בידי "הארץ")

אפתח במובן מאליו (המוסכם, סבורני, לפחות על מרבית קוראותי עיתון זה, אם לא כולםן) – גם מירי רגב וגם יואב גלנט, אין מקומםן בממשלת ישראל. בשום תפקיד.

שום אדם (בין שמדובר באישה מזרחית, בגבר אשכנזי, או באנדרוגנוס סיני), המוכן בכלל לכהן בממשלה הנוכחית, תחת נתניהו, אינו ראוי לכהן כשר, בממשלת ישראל – לא כעת ולא אף-פעם.

ומעבר לזאת: אני, בתור אדם משכיל (ממוצא "מעורב" = כמרבית תושבותי ישראל כיום – אך בעל תרבות "אשכנזית" בהחלט), שקרא ספרים לאין-מספר בחייו, אינני מתחבר, ומעולם לא התחברתי לצ'כוב – וגם לא לדיקנס, לדוסטוייבסקי, או לקפקא. ניתנת האמת להיאמר, אינני סובל איש מביניהם. מבין הסופרים הרוסיים, בעיקר חביבים עלי, דווקא, גוגול ובולגקוב (למרות אנטישמיותם המצערת) – ואין לי שום חיבה שהיא לטרגדיות.

מירי רגב מתועבת בעיני, לא בגלל יחסהּ ל"שלוש אחיות", או ל"גברת עם הכלבלב", אלא בשל גזענותהּ המפלצתית, כלפי כל לא-יהודי, בכלל – וכלפי פליטי רצח-העם בדארפור, בפרט. מי שההתבטאויות, המזוהות עמהּ יותר מכל, הן "מוות לסודנים" ו"אני פשיסטית גאה", כלל וכלל אין מקומהּ, בבית-נבחריו של עם, שעבר שואה.

כעת – כאמור, גלנט אינו טוב ממנהּ במאום; מוסכם בהחלט. החל בטירת-הפאר, שבנה לעצמו (שעל תופעות רומסניות ואנטי-חינוכיות דוגמתו, כבר שרה קורין אלאל, "סוחר הנשק בונה לו ארמון / המדינה זה הוא, בגוף ראשון"…) וכלה בהחלטותיו החשוכות (לא ללמד, הסטוריה ואזרחות?! עזבו "בגרויות"! אבל אדם, שלא למד, לא אזרחות ולא הסטוריה עולמית, כלל אינו ערוך, אינו מסוגל ואינו ראוי, למלא את תפקידו כאזרח, בחברה המתיימרת להיקרא "דמוקרטית"). גם מועמדו המקורי של גנץ לתפקיד, פושע-המלחמה המסית והגזען משה יעלון, אינו ראוי יותר לתפקיד, משום בחינה שהיא. האנשים הללו (לרבות גנץ עצמו, כמובן) פסולים מראש, לא בגלל ארץ לידתם של סביהם (שאין לי מושג ירוק מה היא), אלא עקב גזענותם, כוחנותם ופשעיהם המחרידים, נגד האוכלוסיה האזרחית הפלשתינית – בעיקר בעזה, אולם לא רק.

ובשום-פנים-ואופן, אין לזכות את רגב (הגזענית, הפשיסטית ובקיצור: היודאו-נאצית, כפי שהיה ישעיהו לייבוביץ' זצ"ל מגדירהּ), רק על-מנת לשפוט לחומרה את גלנט. שניהםן רעים, בדיוק, בהּ-במידה – והגזענות והסקסיזם מצויים, למעשה, אצל בן-חי-שגב (ודומיה), אשר לדעתהּ, כמסתבר, יש לך קארד בלאנש, לומר ולעולל, כל דבר-תועבה, אם נולדת, במקרה, כאישה וממוצא עדתי מסויים.

כללי

Written by Oded Kedem

A Vegan, Nudist, Ecological and Atheist Writer and Philosopher from Rehovoth, israel.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: