"אין שמאל"? כמובן שיש.

במידה מסויימת, אתה צודק.

"מרצ" עדיין בעד גיוס חובה לצבא הכיבוש, הדיכוי והרצח (בתירוץ המפגר, של "השפעה מבפנים"…), עדיין נגד סרבנות ועדיין מסרבת לקבל ערבים לקיבוצים, אותם ירשה ממפ"ם (זכרהּ לא-לברכה). כמו-כן, הם מעריצים את התרבות האמריקאית, בתנאי שבמפלגה ה"דמוקרטית" עסקינן – תוך שהם מתעלמים, לחלוטין, מכל השלילי בארה"ב, מפשעי-המלחמה שלהּ, מוייטנאם ולאוס, עד לתימן ולאפגאניסטאן, עד לתעשיית בתי-הסוהר המפלצתית אצלהּ. במובן הזה, האידיאולוגי, אכן, "מרצ" אינה שמאל.

יחד-עם-זאת, פועלהּ היומיומי של "מרצ", ברובו המוחלט, הוא שמאל! ותקצר היריעה מלפרט… רק העף מבט, בפעילות החקיקה וההצעות לסדר, של ניצן הורוביץ ושל תמר זנדברג (על שניהםן יש לי הרבה מאד ביקורת, אבל, עדיין…), מה היא, אם לא שמאלנית טובה במובהק?

חד"ש עדיין מעריצה, את פשעי-ברה"מ ובעוד שבישראל, היא משתלחת (לחלוטין בצדק), על פשעיה נגד עזה – הרי מילושביץ' מסרביה (אשר פשעיו חמורים שבעתיים), נחשב שם לגיבור, רק כי "היה סוציאליסט ואנטי-אמריקאי" – ומנגד, כיום, די-התחסלה (מרצונהּ החופשי) אל-תוך הלאומנות ההזויה, מבית-היוצר של בל"ד.

יחד-עם-זאת, אלמנטים רבים, בפעילותהּ הפרלמנטארית הקבועה של חד"ש, הם שמאל במובהק – ואי-אפשר להתכחש לכך.

אל תחפש שלמות ואל תדרוש שלמות. טוב מוחלט הוא, למעשה, רוע מוחלט; צריך לשאוף לשיפור, אולם בשום פנים ואופן לא לפסול, כל דבר שטוב ב-89%, נניח, רק כי "זה עדיין לא 100%". אין מאה אחוז, לעולם גם לא יהיה וגם אסור שיהיה. Nothing and nobody is ever perfect – so, Why do you want to be nothing and nobody?

כללי

Written by Oded Kedem

A Vegan, Nudist, Ecological and Atheist Writer and Philosopher from Rehovoth, israel.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: